Moaruuk

Z Coraabopedia | Souborn� encyklopedie coraabsk�ho multivesm�ru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
""Neříkejte mi, že krmím toho pitomýho ruuka špatně! Včera dceři sežral celou bedýnku drahejch azurovejch plžů, tak mi do Iblorta vysvětlete, proč je teď tak hnusně hnědej?!"" - lamentování nespokojeného zákazníka nejmenovaného xenomexu.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Ruuk

Domovský svět: Annkor

Éra:  ? - současnost


Po dlouhá tisíciletí byl měsíc Annkor pouze nedosažitelným přáním. Ve 3488 Tu však celý Annor zapomíná na své sváry a dychtivě sleduje, jak první výzkumný tým vstupuje na annorskou oběžnici a odhaluje tak ústřední tajemství zeleného Annkoru - zázračné bohatství v podobě nepřeberného množství dosud nepoznaných druhů ruuků. Annoři zpočátku hladoví po průmyslově využitelných druzích a tak je moaruuk odloven pouze v několika exemplářích. Chovatelé brzy zjistí, že podle druhu potravy ruuk mění barvu své srsti. Chov pestrobarevných moaruuků zažívá boom - organizují se přehlídky, zakládají se spolky. Díky snadnému rozmnožování jejich cena rychle klesá a moaruuci zaplavují Annor. Proto se dodnes na annorské burze při prudkém poklesu cen vykřikuje slovo ""MOA!""

O téměř 800 Tu později extrahuje xenolog Qan Koolai ze soustav žaludků moaruuka neobyčejně stabilní nosič přírodních barviv - q-moalin. Staletí průmyslově nevyužitelný ruuk se ze dne na den dostává do centra zájmu hned několika průmyslových odvětví. Opětovně se rozjíždí mašinérie ruuckých množíren, ze kterých tentokrát moaruuci nevycházejí živí. Cena moaruuka na annorské burze opět strmě roste.

Moaruuci mají devět předžaludků, jež vznikají nesmrtícím rakovinným bujením jícnu. Tyto orgány přímo netráví potravu, avšak obsahují q-moalin, jenž účinně váže barviva obsažená v přijaté potravě. Jelikož chybí napojení na další část trávicí soustavy, vylučují se pigmenty tkání přímo do pokožní škáry moaruuků. Jakkoliv úžasně zbarvený moaruuk však po čase o svou krásu přichází a navrací se k přirozené šedozelené.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje