Moiruuk

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Mládě divokého moiruuka prohání hejno skalních brukarr. Toto domestikované ruucké plemeno je ve volné přírodě k vidění čím dál tím vzácněji.
(Coraabia Artist: David Melvin)

Rasa: Ruuk

Domovský svět: Hoptar I

Éra: ? - současnost


Další z rozšířených ruuckých plemen v Xenozóně. Moiruuk naplňuje všechna kritéria kvalitního zemědělského artiklu – snadno se šlechtí, poskytuje kvalitní kožešinu, po dekontaminaci má dokonce poživatelné maso. Krátce po svém objevení byly hoptarské jakostní vrhy eskortovány na Annor a domestikovány. Moiruuk se záhy osvědčil coby tažné zvíře, ekonomický dopravní prostředek či unikátní zdroj léčebných substancí. Prakticky každý zámožnější annorský rod disponuje početnými moiruuckými stády. Některé obchodní transakce se dokonce počítají na tzv. Moi-mo, hodnotu, za kterou lze pořídit jednoho dospělého samce. Podle aktuální ceny moiruuka se pak odvíjí několik indexů na annorské burze, což jen potvrzuje význam tohoto tvora pro místní ekonomiku.

Moiruuk je vybaven trojicí opto-brv, vycházející ze zadní části hlavy. Díky těmto „očima“ posetým natočitelným chapadlům má tento ruuk dokonalý sférický přehled o svém okolí. Živí se para-houbami či zuhelnatělými rostlinami, masitá potrava pro něj představuje nepoživatelnou hmotu. V případě ohrožení se z moiruuka stává zuřící a nevypočitatelný kolos.

Jeden annorský dóže kdysi na svém sídle uspořádal závod moiruuckých jezdců, jehož hlavní cenou byla všechna závodní zvířata poražených závodníků. Tradice se uchytila a tyto tzv. Ennki-Kach (závody mnoha) dnes doprovází každou významnější tradiční událost. Ceny závodních moiruuků stoupají před dostihy do závratných výšin. Jejich hřbety vždy sedlají neurození Annoři nižšího postavení.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje