Mombax

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: neživý - meta-parazit

Domovský svět: Ulgor

Éra: okolo 1000 Tu - současnost


Mombax je drobný meta-hmyz, pocházející z Ulgoru. Má se za to, že byl kolem 1000 Tu vytvořen uměle, aby opyloval ovocné stromy. Původně zřejmě neměl schopnost samostatně se množit, což však tento malý živočich záhy překonává. Dospělý mombax jednou za život vyhledá hostitele, jemuž bodnutím sosákem vpraví do těla své DNA. To potom putuje do krevního řečiště, až nakonec ve střevech nic netušícího hostitele vytvoří zárodky nových jedinců. Rostoucí larvy produkují enzym, jenž způsobuje u Ulgů prudký nárůst agrese, který nezřídka končí násilnými trestnými činy. Když mombax ukončí larvální stádium vývoje, z těla hostitele vyjde v exkrementech ven a výroba enzymu je ukončena. Hostitel se pak obvykle probírá ze svého šílenství a s hrůzou zjišťuje, co prováděl.

Parazitolog An'Taan, který přišel na Ulgor, aby zde studoval místní meta-parazity, přichází s myšlenkou, že mombax byl vytvořen už krátce po příletu Ulgů na planetu, tedy kolem -22000 Tu. Kromě nezvykle krvavé historie Ulgoru argumentuje také archivními záznamy, v nichž jistý meta-král v -4820 Tu popisuje své dočasné šílenství, jehož délka odpovídá délce inkubační doby mombaxe.

Parazitolog An'Taan pracoval celých 5 Tu na látce, jež měla ničit zárodky mombaxe v hostitelském těle. Bohužel, sám se stal nevědomky obětí zkoumaného hmyzu a v jednom z návalů vzteku se v místním podniku dostal do konfliktu s jedním Ulgem, který byl nakažen také. Ulgo parazitologa v potyčce zabil a následně zapálil jeho bivak, čímž nenávratně zničil napůl hotový lék i veškeré logy o něm.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje