Ulgor

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Oficiálně nazývaný Posvátné ulgorské meta-království blaha a cti, nejsvětější sídlo kultury Ulg.

A
Typický výjev rozrušené krajiny Ulgoru. Sopečná aktivita je zde nejvyšší ze všech civilizovaných světů Coraabie.
(Coraabia Artist: Pavel Tretera)

Obsah

Popis

Ulgor je rozáshlý, průmyslově orientovaný svět, jenž se nachází na okraji oblasti Ul-che.

Je domovským sídlem několika ras a národů, z nichž dominuje semi-metamorfní kultura Ulg.

Centropolí Ulgoru je pak město Ul.

Ulgor má velice nevlídné a nestabilní prostředí, místní civilizace čelí neutuchající a enormní vulkanické aktivitě. Objevují se častá a velmi silná zemětřesení, kyselinové deště, náhlé erupce horkých plynů, silné solární bouře. Podmínky pro život jsou zde tak extrémní, že se většina etnických menšin či delegátů z jiných světů nemůže pohybovat na volném prostranství bez ochranného obleku. Odolní Ulgové se ovšem tomuto prostředí prakticky dokonale přizpůsobili.


Historie

A
Sídlo meta-diktatury Go-We - Staré ulgorské říše nebyly zrovna optimálním místem k životu. • okolo -5500 Tu
(Coraabia Artist: Wanbao)

Ulgové osidlují svět Ulgor v době okolo -22 000 Tu. Etnikum původně pochází z mlhovin I-Lluwe, na Ulgoru se metamorfové po milénia přizpůsobují planetárnímu životu. Kultura Ulgů je de facto jedním velkým výčtem krvavých válek a utrpení. Dříve byl Ulgor rozdroben na stovky mikroregionů, z nichž každý zarputile hájí své vlastní zájmy. Od 1755 Tu ale planetě vládne prakticky nepřerušená linie meta-králů, kteří se na trůně střídají doslova jak na běžícím pásu - životnost jednoho meta-krále je v této nestabilní a válečnické společnosti odhadována na 11 Tu.

V 1954 Tu Ulgor navazuje kontakt s delegáty z WaalkWaku. Brzy se začne vyjednávat o zprovoznění místní odnože syntetické struny. Celkově jsou ale vztahy Ulgoru s ostatními kulturami od začátku velice chladné až rezervované. Několikrát v historii byly dokonce tyto dva národy na pokraji totální války.

Populace na Ulgoru v minulosti čelí častým epidemiím a přírodním katastrofám - v 3930 Tu vypuká globální epidemie marrdackého moru, jež údajně vyvražďuje až 70% populace.

Ulgové se cítí svrchovanými pány Ulgoru - přítomnost ostatních kultur či etnik berou jako nutné zlo k dosažení svých vlastních zájmů. Tisíce Tu vývoje ve specifických podmínkách u některých jedinců dospěly k degeneraci či úplnému zakrnění metamorfních schopností. Za čistého Ulga se v místní kastovní společnosti považuje jen proměnyschopný jedinec.

Na Ulgoru také dodnes funguje přísný kastovní systém a otrokářství. Ulgor je známý svým agresivním vyjednáváním a neutuchající žízní po územní expanzi. V minulosti se Ulgor dostal do ostrých střetů se svými sousedy - ať už jde o Annor, Khalfass, Rad'Zaak či WaalkWak. Tradičním spojencem Ulgoru je pak nedaleký svět Yttor.

V současnosti je celá oblast Ul-che považována za nevypočitatelný a značně nestabilní region. Planeta se potácí na pokraji občanské války, jeden meta-král střídá druhého a nevypadá to, že by se cokoliv v nejbližší době změnilo k lepšímu...

Politika

Ulgor má svou planetární vládu, tzv. Gron. Faktickým vládcem Ulgoru je ale především meta-král (představující tzv. Nejvyšší Ul), Gron pouze navrhuje případně změny či funguje jako poradní orgán.

Po tisíce Tu tedy na Ulgoru funguje určitá forma totalitní diktatury.

Ekonomika

Ulgoru dominuje těžba, zpracovatelský průmysl a strojírenství. Ulgor je jedničkou v produkci titanu, dále disponuje významnými nalezišti thoria, wolframu, uranu, palladia, zlata či corabitu. Zemědělství zde prakticky neexistuje. Ve stravování obyvatel Ulgoru převažují všemožné kovové gastrony, dále pak masitá strava (především pak meta-hmyz) či nejrůznější syntetická jídla.

Zajímavosti

  • Na Ulgoru hrozí za lecjaký, byť zdánlivě banální přestupek, trest smrti. Příkladem je exemplární poprava annorského diplomata Alpechana v 4004 Tu za to, že si do své rezidence z domova nechal dovézt přísně zakázané ruucké plemeno.
A
Ulgorský magrav přistává v přístavu Ul-Irran.
(Coraabia Artist: Wanbao)
A
Řada Ulgů navzdory tisíciletím vývoje v extrémních podmínkách dosud neztratila své výjimečné schopnosti. Na snímku vidíme metamorfa kasty Panga přímo uprostřed proměny.
(Coraabia Artist: Cedric Seaut)
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje