Mong Bonk

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Pro Annory jsou Mongové něco jako pobláznění domorodí ekoteroristé. Jejich kultura je přitom nečekaně rozvinutá, vychází z tisíciletých zkušeností a dokonalé znalosti okolního prostředí.
(Coraabia Artist: Carlos Cabrera)

Rasa: Atta-Oko

Domovský svět: Ymef

Éra: 4201 Tu - současnost


Exotický Ymef s křehkým ekosystémem odjakživa bedlivě střeží svá teritoria před narušiteli. Bonk je představitelem prastarého hnízda Mongů, jež má za úkol vykonávat hraničářské povolání a to po dobu předem smluvených osmnácti pokolení. Až Mongové svůj posvátný úkol splní, na posvátné hoře Pu-Athylil znovu zasedne Atta-okská rada Starých a zvolí nové hnízdo, jež na následující staletí převezme jejich břímě. Hraničář je v komunitě jedním z nejváženějších členů – jeho výsostným úkolem je udržet "čistý vzduch" v revíru. A to i za cenu přímé konfrontace s narušiteli, ať už jde o nenasytné okřídlené sairuuky či některé z plavidel ziskuchtivých korporací, které na Ymef houfně přilétají z vyspělých světů.

Každý Mong má ve své výbavě komunikační vejce, kterým je schopen bleskově zmobilizovat své bratry a sestry do boje. Bonk jej v minulosti mnohokrát použil, protože jím střežené území patří k nejčastěji ohroženým. Posvátná Bande-kchaiova pole obsahují široké spektrum vzácných nerostů, což nutně přitahuje nežádoucí pozornost.

Bonk svou práci bere jako otravnou povinnost, zločinnou zvůli Starých, jež kdysi postihla jeho rod. V horách si tajně staví modul, který plánuje přichytit na některou z lodí, jež čas od času na Ymef ilegálně přilétají. Jeho snem je začít na vzdálených světech nepoznané Coraabie nový život, prostý dávno přežitých tradic.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje