Nu'Rog

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Toxové tvrdí, že Nu'Rog má tolik jmen, kolik vypustil do světa služebníků. Toxové také tvrdí, že ostatní rasy jsou podřadné. Tito arogantní elitáři naštěstí málokdy mluví s někým jiným než s jinými Toxy.
(Coraabia Artist: Jomaro Kindred)

Rasa: bytost Nu

Domovský svět: neznámý

Éra: údajně okolo -100 000 Tu


Nu'Rog, zvaný též Purpurový Poutník či Rog Stavitel, cestoval multiverzem celé eony ve snaze najít dokonalý svět. Když jej neúspěšné hledání unavilo, rozhodl se jednat na vlastní pěst a rozevřel své titánské útroby. Z jeho nitra se vylily milióny služebníků s úkolem přinést svému pánovi potřebné stavební prvky. Z posbíraného hvězdného prachu pak Nu'Rog uhnětl hvězdu a její planety, obzvlášť pečlivě pak uhladil Golgakk, svůj budoucí domov. Nahromaděné matérie však bylo příliš mnoho, protože Nu'Rog byl velmi chamtivý. Takovou míru oslnění však nakonec nesnesl a ukryl se za závojem reality. Golgakk tak zůstal útočištěm jeho služebníků, kteří trpělivě čekají, kdy se pro ně jejich božský Nu vrátí a s láskou je přijme zpět do svého nitra.

Odborníci se domnívají, že Nu'Rogoův bezbřehý mamon je metaforou k neuvěřitelně bohatým zásobám nerostných surovin a vzácných substancí, jež se skrývají pod povrchem Golgakku. Zarážející je, že obzvláště vzácné kovy jsou pod povrchem rozloženy natolik pravidelně, že se zdá jakoby byl Golgakk záměrně upravován. Těžba na Golgakku podléhá velmi přísným regulím, aby se zabránilo úbytku bohatství.

Mezi místními Toxy se traduje, že před jeho odchodem z reality došlo k epickému souboji Nu'Roga s několika dalšími bytostmi Nu, které jej pro jeho chamtivost přišly ztrestat. Nu'Rog je však díky nekonečným kohortám svých věrných služebníků do jednoho pobil a jejich tělesné schrány si odnesl s sebou. Pravdou je, že sami Toxové jsou coby jeho věrní sluhové posedlí hromaděním bohatství.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje