Orboto

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Orbo

Domovský svět: Orbotoš

Éra: okolo 3800 Tu - současnost


Jakmile na Coraabu během dopravní zácpy uslyšíte skřehotavý hlas vybízející ke koupi uzených ještěrek z Orbotoše, zatáhněte okénko a snažte se působit nenápadně. Právě kvůli této vyhlášené specialitě získali dálniční xenoobchodníci svou přezdívku. Cena ještěrek je na černých trzích v docích tak nízká, že je lze směnit za kypřenou hlínu nebo polyetylenový regranulát ve hmotnostním poměru jedna ku jedné. Většinou totiž jde o vyřazený náklad, dovezený z Orbotoše již v pokročilém stádiu rozkladu - právě proto obchodníci ještěrky udí a silně aromatizují, aby nic netušící zákazník podvod neprokoukl. Na otravu orbotošskými specialitami zemřou ročně desítky cestujících a proto je prodej jídla na místech určených výhradně pro pohyb vozidel vládou přísně zakázán.

Před dlouhými Tu proběhla coraabskými médii zpráva o orbotovi s přezdívkou Čugomak, který prodával mezi coraabským polygonem 91 a 116 polévku ze svařených pneumatik. Čugomak údajně nebyl nikdy dopaden, což je vzhledem k několika desítkám obětí dodnes úřadům připomínáno jako exemplární případ neschopnosti.

Profesní úmrtnost těchto kočujících provianťáků patří k nejvyšším na planetě. Gravci si zvykli jejich přítomnost na dálničních polygonech zcela ignorovat, protože neexistuje soudní precedens, kdy by byl za srážku s orbotem kdokoliv perzekuován.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje