Ordas

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Koiránci žijí podivný samotářský život v hlubinách vesmíru. Přestože jich jsou statisíce, jednotlivci se spolu navzájem setkají jen několikrát za život a nejsou výjimkou jedinci, kteří se s ostatními nesetkají nikdy.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Koira

Domovský svět: bio-loď Gzib°bá

Éra: 3987 Tu - současnost


Ordas z druhé koiránské spirální flotily vede spořádaný život. Koexistuje v úplné sounáležitosti se svou bio-lodí Gzib°bá, jež mu je matkou i manželkou, plní svou úlohu, která je pochopitelná jen Koiráncům. Hnízdlůno své bio-lodi opouští jen když musí vydělat peníze, aby pro ní dokázal nakoupit vzácné krmivo. Ordas svou Gzib°bá rozmazluje a možná až zbytečně překrmuje. Ta díky tomu patří k největším koiránským bio-lodím ve známém multivesmíru. O to častěji musí Ordas přistávat na některém ze světů Xenozóny, kde jsou na Koiránce zvyklí a bez zbytečných otázek je najímají jako námezdní ochránce místních enkláv. Koiránská technologie přesahuje valnou většinu civilizací Xenozóny a jeho dohled tak vždy zaručuje, že se na daném území nenásilným způsobem dodrží zákon.

Koiránci se nechávají najímat méně vyspělými společenstvími, které nedokáží smysluplně zneužít jejich pokročilé znalosti. Za vydělané peníze Ordas nakupuje vzácná krystalická vajíčka meta-medůzy gwangbe. Většina koiránských bio-lodí si totiž na plodech této vzácné meta-medůzy utvořila závislost. Gwangbe však žijí jen v několika biotopech a jsou tak velmi vzácné.

Ordas se nechává najímat tak často, že už si na ostatní obyvatele multivesmíru poměrně zvykl a stal se neobvykle společenským a zvídavým Koiráncem. Jednou dokonce zažil i pocit sounáležitosti a při jednom z trans-lodních sněmů svým bratřím navrhl koiránskou intervenci ve prospěch Thasanů na Grannoku. Jeho míra vměšování však rozzlobila jeho loď -Gzib°bá mu po tři koiránské roky nedovolila opustit palubu."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje