Thasan

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Thasané jsou deformovaným poddruhem Xaisanů. Zničení jejich domovské vesnice Kathy přežilo jen několik jedinců, a Thasanům tak hrozí úplné vyhynutí.

Před tisíci lety byli předci Thasanů vyhnáni zemřít do džungle. Vyhnanci díky své houževnatosti dokázali přežít a později i vybudovat vesnici. Staletí žili ukryti v džungli, aniž by kdokoli věděl o jejich existenci. Prozradili se až nájezdy na přilehlé lovecké tábory původních grannočanů. Ti je zvali Thas (grannocky divoch, divoký, nespoutaný), tak vzniklo jejich pojmenování. Thasané se později s lovci naučili obchodovat a někteří se vydávali za obchodem až do města, přesto ale nikdy neodhalili přesnou polohu Kathy a odehnali každého, kdo by se byť přiblížil k thasanskému území. Když se do blízkosti vesnice rozšířila Hmota Xa, naučili se ji využívat na ochranu před daemony. Hmotou Xa již o narození potírali svou kůži, jež se díky tomu stala hutnější a samovolně začala vydávat Xa-puch, tedy stejný pach kterým jsou obklopení nižší daemoni. Po zničení vesnice Arthgem se přeživší Thasané připojili k řádu Xinů.

Thasané udržovali účelově hierarchizovanou společnost. Na vrcholu stál tzv. G'thas (granonocky nejdivočejší), náčelník, který se staral o vedení vesnice a případně vnější kontakt. Dále se dělili na lovce, sběrače, stavitele, obránce a vychovatele. Úloha byla každému přidělena již v dětství.

Známí Thasané

Gor Thannar

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje