Paala Kor

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Paala Kor se u Baiánců od své smrti těší takové úctě, že po ní dokonce v 3880 Tu pojmenovali Paalkor, jedno ze svých nejvýznamnějších měst na Annoru.
(Coraabia Artist: Peter Prabowo)

Popis:

Rasa: Baia

Domovský svět: Annor

Éra: 3251 Tu3316 Tu


Baiánci, přezdívaní také Černé Oči, po celá tisíciletí významně doplňují dějiny Annorů (Bílé Oči). Jejich vzájemné soužití je pestrou směsicí válek a křehkých spojenectví, jež v 3240 Tu vyústily v konečnou dohodu o plné baiánské asimilaci. Černé Oči tak brzy získaly vysoké posty v annorské společnosti. Prvním baiánským aristokratickým rodem se pak stal Korraiach. Když starý Pal Raia poslal svou nejmladší dceru na zkušenou na prominentní annorskou univerzitu, netušil, že z ní brzy vyroste jeden z nejvýznamnějších představitelů annorské diplomacie v dějinách. Paala Kor se od začátku projevuje jako talentovaný řečník, na své okolí působí důvěryhodným a uklidňujícím dojmem. Právě ona je klíčovou postavou dějinných událostí později známých jako chaalka-tei (chaalkobraní).

V 3305 Tu přistává na Annoru loď z dalekého WaalkWaku. Její posádka se záhy oficiálně setkává s annorskou delegací. Nadutí Annorští Páni ale na Waky příliš dobrý dojem neudělají. Celou situaci zachraňuje přítomnost baiánské delegátky Paaly Kor, která pro zvláštní hosty nachystá skvělý program zahrnující opulentní hostinu či tématicky pojatý lov vzácných ruuků.

Paala Kor samozřejmě cizince nezláká pouze na formální pozlátko. Za zády Annorů podepisuje s WaalkWakem závratné kontrakty na export chaalkového dřeva. Když se vše provalí, Paala je označena za velezrádkyni a baiánskou „prodejnou děvku“. Léta nadcházející prosperity ale rychle prokáží, že otevření Annoru vnějšímu vesmíru bylo tím jediným a logickým krokem vpřed.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje