Pala Boi

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Pala Boi - karikaturní zobrazení podivínského zakrslého Ilokaje.
(Coraabia Artist: Björn Barends)

Rasa: neživý - Ilokaj

Domovský svět: Coraab

Éra: Střední Skládka - současnost


Těžaři přezdívaný Věčné Dítě. U kmene Ilokajů se souběžně s jejich dlouhým vývojem snad od nepaměti objevuje vzácná mutace - zrodí se jedinec, připomínající malého chlapce, který nikdy nezestárne (neživí za normálních okolností žádným dětstvím neprocházejí, rodí se rovnou do adolescentní fáze). Tyto děti bývají uctívány jako bůžci v chrámech, mnohdy jsou vystavovány v otevřených nosítkách v procesích liturgických průvodů či demonstrací, při kterých za úplatu rozlévají posvátný olej do kolemstojících. Během jejich monotónního života se jim nedostává žádného rozvoje či vzdělání, dlouhý pobyt ve stísněných prostorách chrámů a nedostatek pohybu zapřičiňují jejich další degeneraci a postupnou smrt.

Zakrslí Boiové byli schopni v dávných dobách (kdy ještě ilokajský genom netrpěl civilizační degenerací) navozovat u některých tvorů nejrůznější formy obsedantního nutkání. Daný nebožák se pak třeba uškrábal k smrti v touze se podrbat, nebo rozdal všechen svůj majetek v manické potřebě platit. Ilokajové Boie používali ke krádežím a později i útěkům z těžařských kolonií.

Boiové trpí celou řadou vrozených chorob, z nichž některé přenášejí do svého okolí pouhým dotekem. Těžaři se odjakživa Pala Boiů chorobně štítili a za žádných okolností s nimi nechtěli přijít do styku. Říká se, že už pouhé spatření Boie přináší smůlu, což je zvyk dodnes zažitý v těžařské společnosti.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje