Pentagoras

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Searth

Domovský svět: Coraab

Éra: 4127 Tu - současnost


Kombinace inteligence za hranicí geniality, uměleckého nadání a celé sbírky duševních chorob udělala z Pentagorase (původní jméno neznámé) snad nejvýstřednějšího zločince současnosti. Proslavil se fanatickou snahou o originalitu, která provází všechny jeho krádeže, vraždy a úniky před spravedlností. Každý zločin je páchán s cílem zanechat silný umělecký dojem, ať už jde o bomby s hlasovým modulem reagující jen na poezii, nebo vyřazení policistů telepatickým přenosem hutných filozofických myšlenek do jejich hlav. Na místě činu se díky tomu často objevují dřív kurátoři než vyšetřovatelé. S bizarními ale dokonale naplánovanými akcemi pomáhají také Pentagorasovi komplicové s pseudonymy Partengl a Bombokratos.

Oblíbenou Pentagorovou metodou je například používání inteligentní tříštivé munice, která doslova rozstříkne útroby oběti ve formě předem naprogramovaných obrazců. Nejzdařilejší díla se mnohdy prodávají za tučné sumy na holo-netových aukcích.

Proslulý je Pentagorův únik z obklíčeného kosmodromu v 4258 Tu, kde využil desítky robotických dvojníků. Ti při zásahu předváděli až hodinové umírání plné pompézních proslovů a divadelního patosu. Mnozí z nich od cestujících sklidili k nelibosti zasahujících policistů bouřlivý potlesk i slzy dojetí."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje