Partengl

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Partengl by v pokročilejším věku již raději než nebohé Pentagorasovy oběti páral přebytečnou tkaninu ze svých tajně vyráběných oděvních kreací.
(Coraabia Artist: Maxim Verehin)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4202 Tu - současnost


Už v dětském věku se pohybově nadaného Partengla ujal zločinecký boss Pentagoras, který mu svým způsobem umožnil dál rozvíjet svůj talent. Partengl žil ještě coby osiřelé dítě u xenocirku Šaašox, kde se mu dostalo solidního artistického výcviku. Zde také velmi rychle zjistil, jak v xapitó šikovně okrádat návštěvníky. Když se jednou chystal obrat podivného zubatého pána ve zdobném rouchu, nečekaně jej nachytal při činu. Namísto krutého trestu, který životem zkoušený Partengl očekával, mu neznámý xeňák nabídl spolupráci. Mladý těžař ji nadšeně přijal. Pentagoras mu poskytl vše, co Partengl nikdy neměl - pořídil mu vlastní bydlení a platí mu víc peněz, než kdy v cirku viděl pohromadě. Na oplátku se u něj ale Partengl musel uvázat doživotní smlouvou.

Partenglovy artistické dovednosti se mu při jeho eskapádách s podivínským patronem často hodí. Pentagoras od něj očekává stoprocentní výkony - umělecké zločiny se plánují celé Tu a Partengl tráví dlouhé Toly metodickým cvičením jednotlivých kroků. Dokonce si sám šije kostýmy, což je na zločinu paradoxně jednou z jeho nejoblíbenějších činností.

Po dlouhých Tu otrocké služby je Partenglovým snem odejít od čím dál více šíleného Pentagorase a založit si oděvní firmu. Několikrát už smrti unikl prakticky o vlásek a artistické výkony s přibývajícími Tu nejdou drilovat donekonečna. Proto Partengl tiše čeká na svou příležitost.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje