Polybába

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Zajímavý pohled se naskytl tomu, kdo se při stavbě koridorů díval z výškových budov. Na zdánlivě samovolném pohybu masivních bloků bez použití viditelné techniky bylo cosi impozantního.
(Coraabia Artist: Mathieu Godin)

Rasa: neživý - Polybába

Domovský svět: Coraab

Éra: Svrchní Skládka - současnost


Pozemní doprava coraabské centropole se neobejde bez spleti vysoko položených vícerychlostních koridorů (polygonů), jež po staletí umožňují Coraabianům i xeňákům rychle a efektivně cestovat za jejich povinnostmi. Jen málokdo si ale dnes vzpomene, že na mamutích staveništích před stovkami Tu dřely desítky tisíc polybáb, které vykonaly většinu hrubé stavební práce. Že staré polybáby unesou ze všech ras nejvíc věděli už Těžaři, kteří je využívali ke sběru a třídění těžkých kovů na skládkových vyvřelinách. Neživé stařeny navíc s rostoucím věkem zvyšují až několikanásobně svou fyzickou výkonnost.

Dnes už pracuje ve stavebnictví o dvě třetiny polybáb méně než před pěti sty Tu. Oblíbenou mediální kuriozitou je historicky první nastoupení polybábské reprezentantky na 318. Coraabiádě, kdy téměř trojnásobně překonala dosavadní planetární rekord ve vzpírání corabitových ingotů.

Polybába jako jeden z mála neživých druhů přímo rodí své potomky. Údajně za život vyvrhne až třicet pět "dětí", z nichž 95% tvoří samice, které se pak dál samooplodňují. "Polydědka" nikdy nikdo neviděl. Co se děje s narozenými samci, komunita polybáb dodnes úzkostlivě tají.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje