Pyromon

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Baň seknul retardkou do rozvodu, protože to tam už moc hučelo - pak sem jen zmerčil Ponhta, jak nabíjí plamič. Blitkoun jak rektangl vyrazil dopředu, kcheprej si myslel, že nás zblajzne! Usmažili jsme ho, to jo. Předák nám v Šeru vysázel grupu trinů navíc.
(Coraabia Artist: Arturo Aguirre)

Rasa: neživý - nejčastěji Káďovka

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo 1550 Tu - současnost


Povolání pyromona je riskantní a vcelku nevděčná práce. Zatímco nejrůznější hasičské složky ve velkých městech vzniknuvší požáry hasí, pyromoni je o několik desítek kilometrů dále v Periferii zakládají . Občas se totiž stane, že některé zemětřesení či pohyb tektonických desek vyvolají vzedmutí tzv. skládkové vyvřeliny, která dosáhne povrchu a díky často silně toxickému složení pak představuje akutní hrozbu. Čety pyromonů jsou určeny k tomu, aby povrch vyvřelé Skládky metr po metru prošly a vše organické spálily na uhel. Velkou nepříjemností jsou lokální zdroje radiace či jedovatý odpad, největší nebezpečí ale číhá v tisíciletí starých organizmech a meta-parazitech, kteří mohou snadno kontaminovat jednotku a způsobit masové epidemie.

Pyromoni většinou nemají kromě jednoduchého hlavového krytu a obstarožního plamenometu prakticky žádné ochranné vybavení. Musejí tak spoléhat na svou přirozenou rezistenci. Když došlo v dřívějších dobách k nakažení jednoho člena čety, předák nechal zpopelnit celou skupinu. Dnes jsou již regule mírnější, nakažení nebožáci podstoupují několikaměsíční očistnou karanténu.

Zakládat požáry a zároveň je účinně držet na uzdě vyžaduje bohaté zkušenosti při práci s ohněm. Nejednou se stalo, že pyromoni nechtěně způsobili vypálení rozsáhlých území mimo jejich pracoviště. Katastrofální ohnivá apokalypsa, která jejich přičiněním něchtěně vznikla v 3401 Tu poblíž pohoří Malé Tagy, byla dokonce několik dlouhých Tolů pozorovatelná z vesmíru.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje