Qu-bot

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: WaalkWak

Éra: první série vyrobena 4120 Tu


S výrobou Qu-botů začíná v 4120 Tu korporace Qqant, aby ovládla nedostatečně penetrovaný trh Annoru. Qu-bot je plně vodotěsný, samočistící a odolný vůči korozi. Jeho primárním účelem mělo být vysoušení annorských bažin, avšak díky hydraulickým kloubům, na něž je možné umístit libovolnou těžkou techniku, měl zvládat všechny náročné úkoly od stavby silnic po potlačování demonstrací. Korporace ovšem před začátkem výroby neprovedla analýzu trhu, takže nevzala v potaz, jak negativní vztah má obyvatelstvo Annoru k mechanoidům. Prodeje nové série jsou proto mizerné a Qqant brzy výrobu zastavuje. V 4164 Tu kupuje patent na výrobu Qu-botů coraabský důlní gigant ToZanX, a to značně pod cenou. Qu-boty pak úspěšně nasazuje na těžbu surového corabidu.

V 4169 Tu se skupina bohatých oligarchů ujímá vlády Prvního Thulu, největšího ze tří státních celků na Traxolu. To vyvolá lidové povstání. Špatně vyzbrojení rebelové využívají znalosti místního bažinatého terénu. Oligarchové proto nakupují tisícovku do bažin vybavených Qu-botů - bohužel je ale vyzbrojují raketami vyhledávajícími teplo, což způsobí, že většina Qu-botů při prvním výstřelu zničí sebe sama.

Qu-boty na Coraabu proslaví redaktor Žumpiče!, když posměšně prohlásí o modelkách z Bukakelliny agentury pro kypré Těžařky, že to nejsou ženy, ale Qu-boti, na něž v maskérně nasadili sekundární pohlavní znaky. Bukakella zareaguje s grácií sobě vlastní. Při nejbližší přehlídce opravdu pošle na molo Qu-boty. Těžařské obecenstvo pak prokáže smysl pro humor, když zvolí Qu-bota KR-X34 dívkou měsíce.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje