Rekrutor

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Od 3854 Tu smí do agentury Rekkra vstupovat i ženy.
(Coraabia Artist: Chase Toole)

Rasa: různé

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo 3710 Tu - současnost


Prakticky kterýkoliv turista, jež kdy zavítá na Coraab, zažije určitým způsobem kulturní šok. Místní prostředí je špinavé, drsné a pro některé druhy až nepřátelské. Kdysi tohoto faktu využila skupinka podnikavců z řad vysloužilých žoldnéřů a založila v C'Oře agenturu Rekkra. Tzv. rekrutoři pak začali po celé centropoli sloužit coby námezdní ozbrojené eskorty, expresní ochranka či bezpečnostní průvodci návštěvníků ze vzdálených světů, kteří se v místním prostředí zatím příliš nevyznali. Výhodou rekrutorů byla nízká cena, jež jejich služby činila dostupnými širokým masám. Zájmem rekrutorů nebylo konkurovat zaběhlým ochranářským cechům s elitní klientelou, jejich úspěch tkvěl v masovém nasazení na opačném konci společenského žebříčku.

Rekrutoři nikdy neměli příliš vysoké nároky na přijetí nových adeptů do svých řad. Postačí zběžná znalost coraabštiny a základní zkušenost s bojem na blízko či střelbou. Nízká cena služeb totiž stlačuje jejich platy na hranici únosného minima. Pro movité nebo paranoidní zákazníky pak není problém objednat rekrutorů na svou ochranu hned několik desítek naráz.

Vyhláška zákona o osobním ozbrojování z 4205 Tu rekrutorům coby nestátním paramilitaristickým oddílům zakazuje na území C'Ory nosit jakékoliv smrtící zbraně. Agentura Rekkra zareagovala na změnu zákona po svém a činnost své firmy pozměnila na "pouliční lov škodné zvěře v doprovodu zahraničního experta".

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje