Ruuga

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Mimo káďového svrabu ruugy často trpí infekcí nu-ka. Podkožní paraziti, kteří způsobují toto onemocnění, pomalu rozkládají napadené tělo. Infekce končí ve většině případů předčasnou smrtí.
(Coraabia Artist: Riyahd Cassiem)

Rasa: neživý - Káďovka

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo 980 Tu - současnost


V překladu znamená slovo ruuga cosi jako kolohnát. Ruugy jsou výsledkem genetického inženýrství Těžařů, kteří složitým šlechtěním vybraných káďovek zkoušeli dosáhnout vzniku zcela nového neživého podkmene. Ten se měl vyznačovat pracovitostí, nadměrnou odolností a především bezmeznou loajalitou k těžařským Pánům. Těsně před završením prvního milénia těžby ohlásili genetici z kolonie Co-Tal úspěšný zrod první várky ruug. Rychle se ale zjistilo, že ruugy ani zdaleka nedosahují původních očekávání – dožívají se žalostně nízkého věku, jsou náchylné k infekcím a inteligenčně dosahují výsledků průměrného Dunga. Nezanedbatelnou výhodou ovšem bylo jejich rychlé a jednoduché množení přes umělé reprodukční kádě. Jejich stavy se s každým Tu násobily.

Ostatní neživí (především Ilokajové) ruugami dodnes notně opovrhují, považují je za podřadné pohůnky talských uzurpátorů. V koloniích často docházelo k zabíjení ruug jejich vlastními soukmenovci. Situace zašla tak daleko, že je Těžaři postupně oddělili od ostatních neživých. Nakonec velkou část ruug v tajnosti sami vyvraždili, jelikož se u nich přemnožila infekce káďového svrabu.

Dnes jsou ruugy nejčastěji využívány coby ostraha objektů, eskortní doprovod neživých mocnářů či jako kurýři. Jejich populace je ale dramaticky na ústupu, odhaduje se, že na Coraabu živoří pouhá 2 % původních počtů. V Min'Oře dodnes platí škodolibé pořekadlo: "Chceš-li vyřešit svůj problém, najmi si jednoho Dunga. Chceš-li problém vytvořit, najmi tucet ruug".

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje