Skru-Kith

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Ichor - vůdce skru-kithských rodů na Searthu.
(Coraabia Artist: Scrybe)

Skru-Kithé prý přicestovali ze zničeného světa za oblastí Huun generačním pangravem Dicho. Takovýchto pangravů bylo postaveno několik a každý se vydal hledat nový obyvatelný svět. V databankách Dicha jsou uloženy koordináty všech ostatních pangravů, aby bylo možné se jednou zase spojit, až se najde nový svět a technologie dovolující překonat tak ohromné vzdálenosti. Pangravy byly budovány tak, aby vydržely plout multiversem téměř tisíc Tu. Obyvatelé Dicha však nebyli příliš šťastní hledači a museli udržet loď pohromadě o polovinu delší dobu. Dosluhující loď s desítkami tisíc potomků exilující civilizace přistála jen s pomocí Searthů, za což se mnoho generací nákladně vykupovala. Cesta na Searth i vyděračské přijetí Skru-Kithy poznamenaly a většina se tak celý svůj život pokouší vrátit zpátky na paluby lodí a žít tam "svobodně mimo gravitaci".

Skru – technici civilizace – jsou sice částečně vazaly Kithů, ale jako jediní rozumí technologii této civilizace a jen oni udrželi Dicho v provozu. I nyní se starají o veškeré lodě a bez určité úcty od Kithů by tak nedělali. Na rozhodování se však nikdy nepodílí. Mají pouze své požadavky, které očekávají, že jim Kithé splní.

Kithé – ostatní obyvatelé, kteří se zabývají především obchodem, ale také vládnutím.

Vzájemný vztah funguje velmi dobře, protože Skru nevědí, co víc by mohli mít, protože s ostatními rasami multiversa se nebaví. Kithé jsou zase ochotni k velkým ústupkům, aby mohli sklízet plody pracovitých Skru.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje