Ichor

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Říká se, že obchodovat s Kithou je jako obchodovat s lehkou děvou - odejdeš spokojený, ale vydělá na tom druhá strana.
(Coraabia Artist: Scrybe)

Rasa: Kithu

Domovský svět: Searth

Éra: 4160 Tu - současnost


Ichor pochází z nepočetného etnika Skru-Kithů žijících na vzdáleném Searthu. Po smrti Gichona se coby nejstarší příslušník rodu I-Kith uchází o doživotní post vůdce místních skru-kithských rodů, které pochází z transgeneračního pangravu Dicho. Ichorovi se během několika Tu podaří navýšit normovaný index růstu bohatství rodu I-Kith, čímž prokáže svou způsobilost a postaví se do čela své komunity. Ichor se nové role ujme se zodpovědností sobě vlastní. Na základě rodokmenu získá masivní finanční podporu Kithů a od hamižných Skru odkoupí pangrav Dicho, který následně nařídí opravit. Dochází tak ke vzniku konsorcia Ichaat – obchodního sdružení sídlícího přímo na velkých magravech s Dichem coby vlajkovou lodí, zajišťující mezihvězdný obchod se Searthem.

Jméno Dicho přiláká většinu exoplanetárních skru-kitských rodových lodí, ve kterých žije šťastnější, gravitací nezatížená část národa. Vzniká mohutná flotila ujímající se obchodních bi-iontových tras směřujících ze Searthu přes Golgakk až do oblasti Xenozóny. Díky Ichorově obratné politice Ichaat pohlcuje konkurenci a nenápadně si tak podmaňuje malé obchodníky i Searthy toužící po dováženém luxusu.

Navzdory obřím rozměrům pangravu není přeživší civilizace dost velká k zachování kvalitního genofondu. Skru-Kithé tak trpí různými degenerativními chorobami a sám Ichor je, jako téměř polovina populace, neplodný. Investuje proto velké finance a úsilí, aby se vloudil do přízně Ibara Ratana z Jižního mračna, který údajně vlastní jedinou skutečně funkční technologii klonování libovolně složitého genomu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje