Smujaka

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4239 Tu - současnost


Drobná, nenápadná těžařská dívka se v pouhých dvaceti Tu zúčastnila náboru elitních komand 3-LAMAE na post ostrostřelce - a byla přijata, což způsobilo mezi ostatními profesionály poprask. Dívka totiž od dětství střelbu ve formě sportu intenzivně trénuje se svým dědečkem (který byl vysloužilým vojenským veteránem z InSboru) a dokonce v 4252 Tu vyhrává juniorský centropolitní přebor. Náplň její současné práce se už pak od střelby na terč příliš neliší - cílem ostrostřelce je zasáhnout citlivé místo daného bota nebo androida, který jakkoliv ohrožuje své okolí a tím jej vyřadit z provozu. Mezi LAMAE komandy se Smujace v tomto oboru dnes nikdo nevyrovná.

Smujaka má detailně nastudované prakticky všechny významně rozšířené výrobní série umělé inteligence na Coraabu. Každá z nich má totiž slabiny a kritická místa díky odlišné konstrukci rozmístěny zcela jinde. Se svojí modulovanou sportovní zbraní pak Smujaka dokáže cíl o velikosti mince zasáhnout až na vzdálenost několika set lantů.

Před několika Tu došlo ke kurióznímu případu, kdy byl na místo činu povolán oddíl 3-LAMAE - ostřelovači se snažili zneškodnit dvojici očividně porouchaných GL9001. Smujaka jednoho z nich strefila do palivového článku, ale místo jisker z něj překvapivě vytryskla tělní tekutina - bohužel totiž šlo o dva ethanoliky, vracející se domů z maškarní zábavy v autentických kostýmech.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje