Starý Bolgo

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Hoozong

Domovský svět: Annor

Éra: 3912 Tu - 4074 Tu


Kdysi významný profesor, který se věnoval rozličným vědám ze zdánlivě nesourodých oborů jako jsou xenologie, genealogie nebo dokonce numerická analýza. Do získání profesury Bolgo působil na významných annorských univerzitách, ale pak ztratil zájem nadále vyučovat své obory na Annoru a to i přesto, že mu některé univerzity nabízely prestižní postavení děkana. Bolgo se nechal slyšet, že není třeba vyučovat tam, kde už je daná věda známá a dobře popsaná. Profesorovo následné putování po mnoha univerzitách multiverza si zasloužilo autobiografický cestopis, který sám Bolgo sepsal na poslední zastávce své kariéry – na Coraabu. Ve svém díle si neodpustil poněkud uštěpačnou poznámku o tom, že potenciál xeňanů je mimo Xenozónu notně podceňován.

Starý Bolgo však skončil neslavně, když na něj se starobou přišla i demence a jeho inteligenci se na sklonku života vyrovnal kdejaký lachto z ulice. Vinu na hloupnutí však neneslo samotné stárnutí, ale noční popíjení yaffu, do kterého si profesor s gustem přiléval načerno opatřený ethanol. Pochybný původ substance nebohému vědci způsobil široce rozptýlený a tedy neoperovatelný nádor na mozku.

Překvapivě bylo profesoru Bolgovi umožněno v klidu dožít na půdě Orbitální univerzity, což si ve světlejších chvílích zbytkové inteligence vysvětloval jako projev úcty vůči jeho zářné minulosti. Ve skutečnosti se však sám profesor stal objektem studia, protože se ukázalo že jeho nádor je podivnou formou neživota, jež nejspíš žila v reziduích staré reprodukční kádě použité ke kvašení syntetických cukrů na ethanol.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje