Lachto

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Lachto žebrá o almužnu. Turisté se jich bojí, místní jimi opovrhují. Pro Lachta v současnosti neexistuje efektivní uplatnění.
(Coraabia Artist: Markus Lovadina)

Rasa: neživý - Káďovka

Domovský svět: Coraab

Éra: Střední Skládka - současnost


Vysoké procento neživých se z reprodukční kádě vynoří s nějakým typem postižení. Někdo to dává za vinu úpadku a míšení původních kmenů, jiní oponují tím, že se především v chudinských čtvrtích neživí rodí za úděsných podmínek. Dnes přijde každá sedmistá narozená káďovka na svět jako keachta'lachto, tedy nechtěnec, či také křivec. V dávných dobách neživých států se tito nemocní tvorové rovnou po narození zabíjeli, dnes tyto primitivní zvyky zakazují coraabské zákony. Coraab ale díky své solidaritě čelí dlouhodobému problému - Periferie je nebohými lachty přímo zaplněná a právě z jejich řad se rekrutuje drtivá vetšina městských žebráků a almužníků, kteří se ulicemi šinou až v padesátičlenných tlupách.

Lachtové mají ten problém, že na rozdíl od drtivé většiny neživých dýchají. Musí proto permanentně nosit úřady přidělené respirační helmy, jejich citlivé útroby jednoduše nesnesou brutální coraabské ovzduší. Tito zakrslí tvorové mají od úřadů povoleno pohybovat se pouze v určitých zónách. Pro vstup do centrálních Sektorů jim nikdo nevydá potřebná povolení.

Otázkou proč se lachtové vůbec v kádích rodí se zabývalo mnoho vědců a odborníků včetně xeňanského vědce Xeda. Jeho experimenty prokázaly, že dědičná informace celé neživé rasy napříč časem nevratně degeneruje. Coraabští vědci tuto hypotézu sice systematicky vyvracejí, přesto byla kvůli možným rizikům v 4223 Tu založena Velká Coraabská Kmenová Genobanka (V.C.K.G.).

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje