Tar Naga

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Několik studentů ze solidarity uspořádalo pro Tar Nagu sbírku, jež jí měla uhradit nákladné dokončení procedury. Celá akce ovšem skončila fiaskem.
(Coraabia Artist: Oliver Wetter)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4210 Tu - 4278 Tu


Naga vždy patřila ke spořádané střední vrstvě centropolitní společnosti, její rodiče dbali na dobré vzdělání a ctili svůj těžařský původ. Talentovaná dívka hned po dokončení studií rozjela akademickou kariéru v nově se rozvíjejícím oboru neuro-kyberen. Netrvalo to ani tři Tu a objevila se nabídka z Orbitální univerzity, která se neodmítá. Tar se stala nejmladší profesorkou v dějinách školy. Pokročilá kybernetika ji přímo pohltila a po letech tvrdé práce s týmem studentů ohlásila realizaci nového projektu - propojení živého vědomí se strojem, čímž mozku zajistí nesmrtelnost. Kvůli vysokým rizikům při zapojování vědomí na nové rozhraní vybrala Tar Naga jediného možného adepta experimentu - sebe.

Dívka nechala sebe samou implantovat do DNA-počítače s gelovými obvody. Samotný transfér proběhl zdánlivě úspěšně. Po probuzení potvrdila, že vidí a slyší, nevydávala ale žádné zvuky a pokusy o propojení mozku s bio-routerem selhaly. Z tvorby "vyššího tvora" se záhy vyklubal dramatický boj o záchranu jejího života.

Po celém Tu krize se stav dívky stabilizoval. Tar Naga se během dalších Tu naučila speciální řeč, která ji umožňuje komunikovat s auto-podem mimikou obličeje. Nyní se naplno věnuje vědecké publikační činnosti a upíná síly ke své kompletní a konečné digitalizaci, na jejíž realizaci ale vedení univerzity již dlouhé roky nemá volné prostředky.


Aktuality:

4278 Tu - Těžařská vědkyně požádala vedení Orbitální univerzity o definitivní odpojení přívodu energie do své matice. Rektor Qan Koolai její prosbě po delším váhání vyhověl. Pietní akt proběhl v úzkém kruhu členů Bi-Talu. Tar Naga nikdy nedokončila svou úplnou digitalizaci a podle svých slov zůstala bolestivě zaklíněna ve dvousvětí utrpení a prázdnoty.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje