Taran

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Taran v celé své kráse. Ještěr dokáže změnit svou barvu během jediného Omu.
(Coraabia Artist: Martin Damir)

Rasa: Taran

Domovský svět: Annor

Éra: okolo -930 000 Tu - současnost


Přezdívaný také taranský ještěr nebo taranský drak. Tento prastarý tvor prokazatelně obýval Annor dlouhá tisíciletí před vznikem slovutného annorského rodu. Jde o robustního sauropodního býložravce s unikátní schopností měnit zbarvení své pokožky podle potřeby. Jednotliví tarani spolu pomocí změn tonality čile komunikují - dodnes se ale vědcům nepodařilo určit, jakým náladám odpovídají ty které barvy taranovy pokožky. Je totiž vysoce pravděpodobné, že každý pár během společného života vytvoří své vlastní barevné spektrum pocitů a signálů, kterému nejsou schopni porozumět ani jiní příslušníci jejich vlastního druhu. Ještěři dodnes žijí volně v annorské přírodě či na chovných farmách. Domestikovaní tarani ovšem napříč staletími ztratili svou schopnost měnit barvu.

Jen zřídkakdy je umožněno odvézt některý exemplář mimo planetu. Coraabská vláda kdysi dostala od Annoru jako dar za podíl na zažehnání aféry Ulgoriáda jednoho ještěra do péče - taran ale už při převozu ze starportu do xenoparku uprchl do ulic centropole, kde musel být následně zneškodněn zvláštními jednotkami aglomeros.

Samice tarana po oplození naklade vejce, která se jedno od druhého liší zbarvením skořápky. Na černém trhu jsou nejdražší především azurová vejce, ze kterých se údajně líhnou nejrozměrnější exempláře. Naopak pískově oranžová vejce většinou končí v kuchyních restaurací, protože z nich vylíhnutí tarani neumí měnit své zbarvení a tím jsou pro kožedělný průmysl bezcenní.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje