Totok

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Neživec

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo 400 Tu - současnost


Označení totok by se dalo nejlépe opsat jako ostrý, přestože doslovný překlad původních znaků znamená kráječ-degenerátor. Jedná se o bizarní obdobu kmenového léčitele u takzvaných neživců. Tento prastarý národ obývá rozsáhlá území periferních pouští a po staletí uctívá neživé jako nejvyšší formu existence. Přestože jde o kyborgizované antropomorfy, za pomoci drastických postupů se už od narození snaží neživým co nejvíce přiblížit. Využívají přitom zejména nejrůznějších kyselin, ohně i mechanických nástrojů. Tyto zásahy mají na svědomí právě klanoví totoci, jejichž symbolem se stal ostrý obřadní nůž sloužící k odřezávání zdravé tkáně. Aby zmírnili následné utrpení, odívají své schránky do robustních kovových zbrojí, které je mají uchránit před nepříznivým vnějším vlivem coraabské atmosféry.

Ačkoli se praktiky neživců mohou jevit jako devastující, ve skutečnosti se jim daří přiblížit se neživým nejen vzhledem, ale i nečekanou dlouhověkostí a vysokou fyzickou odolností. Nijak nezaostávají ani svou agresivitou a zákeřností, se kterou napadají narušitele svých území. Určitý respekt z nich svého času má i samotná Min'Ora.

Tajemné bio-čepele totoků byly opředeny mnoha legendami vysvětlujícími jejich výrobu. Od doby, kdy civilizace pronikla i do nejzapadlejších koutů Coraabu, je však jejich zdrojem nejčastěji stánkový prodej a mnoho totoků se může chlubit sadou deseti bio-nožů za cenu tří. Totokové se již dávno rozptýlili mezi rozličné obyvatelstvo Coraabie a od své víry nadobro upustili.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje