Tran

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Vůdce tranského vrhu poznáte snadno. Na těle nosí masivní corabitový plát se zdobně kovaným znakem vrhu.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: neživý - Dung

Domovský svět: Coraab

Éra: Vrchní Skládka - současnost


Tranové jsou jedním z hojně rozšířených dungských podkmenů. Nejsou tak velcí, silní a agresivní jako ostatní Dungové, avšak jsou o něco inteligentnější a zručnější. Tranové se dokázali velmi dobře zařadit do moderní coraabské společnosti. Podobně jako ostatní Dungové žijí v rodových skupinách, které nazývají káďové vrhy. Společně vždy osídlí jedno teritorium, na jehož území zřídí své reprodukční kádě. A společně také pracují. Tranové nikdy nehledají práci jako jednotlivci, ale nechávají se najímat jako celý vrh. To může být někdy problém, protože menší vrhy mají stovky a ty větší i tisíce členů. A ne každá společnost může zaměstnat takovou sílu. Trany je tak možné najít především v obřích těžebních, průmyslových nebo stavebních firmách.

Pokud k tomu nejsou vrhy nuceny, zpravidla nemění svého zaměstnavatele, a když už k tomu dojde, snaží se hledat uplatnění ve stejném oboru. Pro vrhy je prestižní záležitostí, pokud se mohou pyšnit dlouhodobým nepřetržitým působením v jednom průmyslovém odvětví nebo ve významné firmě. Například vrh Tur Ön pracuje pro Corašské cechy nepřetržitě již od jejich založení před třemi milénii.

Když Coraab ovládli Těžaři, z počátku viděli v Tranech ideální pracovní sílu. Avšak brzy tvrdě narazili. Pokud je Tran napaden, celý vrh ho okamžitě vyrazí bránit. Při tom, jak brutálně Těžaři zacházeli s neživými dělníky, to nevyhnutelně vedlo ke krvavým incidentům, při kterých byla zabita řada Těžařů a které nutě končily vyhlazením celého vrhu. Postupně proto Těžaři přestali Trany zcela využívat."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje