Corašské cechy

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Corasske cechy.png

Známé také jako cechy Corraikhu (také Corraikh) - pocházející ze slova coraikh (cor. symetrie).

A
Průmyslové komplexy tzv. symetrických dílen. Právě zde dochází k výrobě té nejlepší coraabské UI.
(Coraabia Artist: Ignacio Bazan Lazcano)

Popis

Corašské cechy jsou jedním z nejznámnějších boterských cechů v historii Coraabu. Byly založeny v 1420 Tu v C'Oře. Jde o rozsáhlé prastaré výrobní komplexy, umístěné v c'orském Sektoru 5.

V současnosti vede Corašské cechy kotoiský boter známý jako Kopibor.

Historie

Ve své době byly Corašské cechy největší koncentrací elitních boterů na Coraabu. Cechy byly štědře dotovány městskou vládou. Vyráběly se zde legendární modely jako Cor-bot. Cechy existují dodnes, jsou ovšem tak trochu odleskem starých předstrunových dob - nadvládu nad importem botů na Coraab postupně převzaly waalkwacké megakorporace.

Poslední dekády se ovšem boteři Corraikhu mimořádně snaží a cechy zažívají druhé obrození. Veškeré úsilí se koncentruje do produkce nových výrobních řad, které mají obnovit jejich předešlou slávu.


Proslulé produkty


Zajímavosti:

A
Ano, Kopibor. Typický příklad toho, že to lze z řadového servisáka dotáhnout na cechmistra. Corraikh mi ale začne nahánět hrůzu teprve tehdy, až se tenhle prťavý Kotoiec naučí s kalkulačkou. - Wal Qank4262 Tu
(Coraabia Artist: Lloyd Allan)
A
Sentinelo - nový užitečný pomocník coraabských pořádkových sil v zastavěných oblastech. Jeden z přímých důsledků nástupu cechmistra Kopibora.
(Coraabia Artist: Dennis Hoppe)
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje