Tuonn

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Typickým znakem tuonnů ze strážných kožů je rudý hřeben. Pokud je vztyčený, znamená to, že se rozzuřený tuonn právě chystá k útoku.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Tuonn

Domovský svět: Annor

Éra: ? - současnost


Při pohledu na tlupu divokých tuonnů se dá jen stěží uvěřit tomu, že právě tito mohutní a agresivní tvorové, jež si tak tvrdě hájí svá lovecká teritoria, kdysi byli jedním z prvních domestikovaných druhů na Annoru. Přestože jsou samci větší, tlupy tuonnů jsou přísně matriarchální a to se ukázalo jako klíč k jejich ochočení - mohutní samci totiž byli paradoxně mnohem snáze ovladatelní než dominantní samice. Tuonni byli v průběhu věků šlechtěni, aby co nejlépe plnili rozličné úkoly v annorské společnosti. To dalo vzniknout řadě rozdílných druhů, označovaných jako kož. V dávné minulosti byly nejvýznamnější kože bojové, které byly určené i do války. Ale s nástupem moderních palných zbraní byli tuonni z bojišť vytlačeni a bojové kože postupně zanikly.

Nejmohutnější tuonni nyní pochází ze zápasnických kožů. Ti největší, které je možné spatřit například při khalfasských zvířecích hrách, jsou téměř o polovinu větší, než jejich divocí příbuzní z annorských džunglí. Naopak tuonni z loveckých kožů jsou o něco menší, protože jejich úkolem není zabíjet, ale stopovat a nahánět kořist. U těchto podpůrných kožů byla šlechtiteli rozvíjena především rychlost a čich.

Mimo Annor existuje početnější populace tuonnů pouze na Khalfassu. Jedná se o zdivočelé jedince ze strážných kožů, které si kdysi dovezli pašeráci na ochranu svých tajných základen v džungli. Když byly základny postupně zrušeny a tuonni ponecháni svému osudu, dokázali v novém prostředí přežít a vcelku dobře se na něj adaptovat. Podle odhadů dnes na Khalfassu žije až několik set tlup."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje