Khalfass

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Khalfass - siluety centropole Basaap, pohroužené do každoročních sinicových bouří.
(Coraabia Artist: Markus Lovadina)

Místními obyvateli označovaný také jako Kahall-Fasa (Rezavý dok) Jde o jeden z civilizovaných světů Xenozóny.

Centropolí Khalfassu je Basaap.


Historie

Po dlouhá tisíciletí se Khalfassu neprojevují významnější známky civilizace. Svět je nakonec okolo 2100 Tu postupně kolonizován, nejčastěji pak cestovateli a dobrodruhy z CuCaanu a Agoadanu. Khalfass má dodnes nejednoznačné politické zřízení - část planety i centropole Basaapu okupuje khalfasská armáda, která slouží místnímu režimu (oficiálně nazývaném Khalfasská Republika Cti). Velký vliv zde mají ovšem i pašerácké a galapkovské cechy, které režim neuznávají a s vládními složkami svádějí líté boje o nadvládu nad zdroji i velkými aglomeracemi.

Khalfass prošel v minulosti mnoha válkami (např. záškodnický úder na CuCaan v 3921 Tu či vleklá invaze na Grannok mezi 4060 Tu - 4071 Tu). Zajímavostí je, že Khalfass žádný z významnějších konfliktů nevyhrál, i když všechny z nich de facto inicioval.

Průmysl

Khalfass je majoritním exportérem zbraní v Xenozóně. Svou umně vyráběnou bojovou techniku vyváží i do dalších světů Coraabie. Problémem je, že zbraně vyrábějí v drtivé většině khalfasské pašerácké cechy, které obchod s nimi nijak nedaní. To bývá příčinou mnoha sporů s vládními jednotkami.

Khalfass také vyniká v pašování ruuků ven z Xenozóny. Centropole Basaap je zřejmě největším překladištěm ilegálně obchodovaného zboží v Coraabii. Koncetrace zločinců a vyvrhelů je zde exponenciálně vyšší než například ve vzdálených Kosmopolitních světech. Jde o divoké a drsné prostředí - už kvůli tomu, že Khalfass dodnes uznává otroctví a zákony se na jeho území vymáhají jen sporadicky.

Z přírodních zdrojů Khalfass vyniká v těžbě ytterbia, thoria, burotenu, bauxitu, či některých vzácných meta-dřevin.

Zajímavosti

  • Na Coraabu žije početná komunita khalfasských imigrantů.
  • Na Khalfassu má několik tajných operačních základen kasta Sol.
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje