Uglok

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Pokud si má Rung něco dlouhodobě zapamatovat, musí si to vytetovat přímo na tělo. Tetovací tinkturou jsou přitom jeho vlastní paměťové buňky - pečlivě odebrané z mozkové tkáně.
(Coraabia Artist: Tonatiuh Ocampo)

Rasa: neživý - Dung

Domovský svět: Coraab

Éra: 4210 Tu - 4276 Tu


Uglok patřil mezi tzv. Rungy - káďovky fyziologicky uzpůsobené k rychlému překonávání extrémních vzdáleností. A stejně jako stovky generací před ním i Uglok využíval své přednosti k obživě jako posel zpráv. Jeho rituálně zašité oči klientům zaručily pocit anonymity, čehož si považují nejenom bohatí vyznavači tradic, ale také členové podsvětí. Rungové mají pouze krátkodobou paměť. To znamená, že po určité době (ta se u každého Runga liší) zapomenou vše, co jim bylo sděleno. Uglok patřil mezi Tol'Rungy, kteří svou zprávu udrží nanejvýše Tol. Za tuto dobu dokáže překonat vzdálenost z Nooru do Min'Ory a zpět a v případě potřeby s sebou vzít i menší zavazadlo. Říkalo se, že Uglok při běhu natahoval nohy tak daleko, že skákal z jedné ulice do druhé.

Rungové při běhu pronikavě, ale poměrně harmonicky ""zpívají"". Zvuková aura, jež je obklopuje, se odrazy od překážek tvaruje a ukazuje běžci obrys okolí. Zpěv většiny Rungů je poměrně dobře snášen, avšak Uglok si oblíbil gmonkskou kapelu Bieekha a často měl tendenci její hudbu napodobovat. Možná právě díky tomu také získal svého nejlukrativnějšího klienta z řad Dungů.

Uglok se opakovaně snažil zapamatovat, kdo je jeho bohatý klient, dokonce si jeho jméno vytetoval na tělo. Tato skrumáž znaků však nikomu z jeho okolí nic neřikala a Dung byl všem spíš pro smích. Spolupráce s Rungem byla obtížná, ale díky ní mohl Sol Norh bezpečně maskovat svou přítomnost na Coraabu. Uglok tak až do své trýznivé smrti z rukou Norhových nepřátel nezjistil, komu vlastně slouží.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje