Sol Norh

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Sol Norh - kariéristický Dung, který si neváhal podmanit kohokoliv, kdo stál v cestě jeho záměrům.
(Coraabia Artist: Riyahd Cassiem)

Rasa: neživý - Dung

Domovský svět: pravděpodobně Coraab

Éra: ? - 4259 Tu


O Norhovi je toho na veřejnosti známo jen málo. Spekuluje se o tom, že jde o Dunga, který dříve vykonával špinavou práci pro některé mocné min'orské Zomby. Podle logů coraabských tajných služeb pak Norh v 4184 Tu opouští Coraab a vydává se na Qu-Puo. Právě zde pravděpodobně probíhá jeho konverze k Solům. Po několika Tu se Sol Norh vrací na Coraab v doprovodu svého nového komplice - Sol Fega. Navazují kontakt s Zaanem Tessarem a pomáhají mu s řízením jeho průmyslového impéria. Tessarovi odpůrci jsou nemilosrdně likvidováni a starý Zomb dramaticky nabývá na síle. O situaci se začnou zajímat Planetární kopové – ze strachu z odvety Solů ale dlouho otálejí s jakoukoliv akcí. Nakonec se jim ale přeci jenom podaří Sol Norhovo běsnění zastavit.

Investigativní nu-bloggeři ze skupiny Ulli-bak vypátrali, že Sol Norh Zaana Tessara opakovaně zastrašoval a nutil ho v některých továrnách vyrábět biologické zbraně namísto součástek do antigravů. Zbraně měly být použity k vyhlazení xenické populace na jihu planety. O této akci prý do Norhova zabití netušil ani samotný Solmistr, který se od celé události ihned distancoval.

Sol Norh byl v divoké přestřelce zabit Holmesem, který byl v té době se svým kolegou Wat-Sonem nedobrovolně převelen do zpustlé coraabské Periferie. Baelové využili metamorfské prostitutky Lluwo, která na sebe vzala podobu Zaana Tessara a veřejně rozhlásili, že starého Zomba zatkli. Když si pro něj Sol Norh se Sol Fegem přišli, padli do chytře připravené pasti.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje