Vorh Damax

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Vorh Damax je považován za nejkrutějšího válečného velitele baiánských dějin. Obvyklou praxí bylo umučení zajatců k smrti s pomocí pomalu rostoucí polointeligentní liány kcharrai, jež postupně prorostla zajatcovým trávicím traktem za jeho plného vědomí.
(Coraabia Artist: Johann Bodin)

Rasa: mýtický tvor

Domovský svět: Annor

Éra: údajně okolo -400 Tu


Dětská pohádka o krásné Baiánce Naali, kterou zajme rudooký čaroděj, avšak ona jej nakonec lstí zahubí, se zakládá na mnohem temnější legendě o Vorhu Damaxovi. Vorh prý byl nejlepším z válečníků bájného národa ""Rudých Očí"", před kterým se v hrůze krčila celá pokolení Baiánců i Annorů. Rudooci prý útočili hlavně v noci, protože jejich oči viděly vždy jako za dne. K tomu byli silnější a rychlejší - ti nejmocnější prý z místa vyskočili až do koruny stromu Mabba-ri či jedním sekem rozetnuli vzrostlý chaalkovník ve dví. Rudých očí bylo málo, protože jejich ženy byly téměř neplodné a zajaté otrokyně z jiných kmenů zřídkakdy přežily první porod. Náčelník Vorh však znal tajemství, jak dítě z jejich těl vyjmout, aniž by žena došla útrapy a jeho kmen se nebezpečně rychle rozrůstal.

Legenda říká, že chytrá Baiánka skutečně Vorha Damaxe přesvědčila, že jej miluje, a v průběhu třetí noci plné předstírané vášně jej bodla do srdce naginatím rohem. Zabít jej však nedokázala a Vorh se strašlivě rozlítil. Nebohou dívku prý roztrhl ve dví a pak vlastníma rukama pobil i všechny ostatní ženy ve vesnici. Následovalo období krvavé msty, ve kterém Vorh se svými hordami vyplenil desítky baiánských sídel.

Řádění Vorha Damaxe prý zastavil až nenadálý útok Kováků. Mechakultura údajně vyhodnotila národ Rudých Očí za příliš nebezpečný a vybila je do posledního. Je však zvláštní, že legenda přežila období této krvavé invaze. Pokud je příběh vůbec pravdivý, nejspíše šlo o události, na které nebyli staří Baiánci příliš hrdí, a tak je přisoudili neznámým a nenáviděným bytostem z jiného světa.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje