Warazul

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: neživý - Chon

Domovský svět: Coraab

Éra: 4203 Tu - současnost


Chonové jsou nepočetným neživým etnikem, jež obývá výhradně oblasti c'orské Periferie. Warazul se tak od počátku pohybuje v extrémně nevraživém prostředí okrajových oblastí civilizace, do které by za normálních okolností spořádaný městotvor nevstoupil. Jeho obživou je převádění ilegálních uprchlíků, kteří jsou z nejrůznějších důvodů nuceni v tajnosti opustit coraabskou centropoli. Warazul má skrze Periferii vytyčených několik osvědčených tras - běžence za tučný úplatek vodí do Igittu, Ma'Kaaru či do vzdáleného Taalu. Záměrně používá takové stezky, které není možné zdolat v antigravu, aby se snáze vyhnul případnému pronásledování. Na původ nebo důvod útěku se Warazul nikdy neptá – jeho služeb tak využívají všemožné pochybné živly, kterým hrozí vazba či deportace.

Warazul podobně jako všichni chonové bytostně nenávidí Těžaře, kteří je v minulosti dovedli na pokraj vyhynutí. Když pak jednou na místo setkání dorazí místo xeňáckého galapky jeho těžařská manželka se dvěma dětmi, Warazul vycítí příležitost ke své osobní pomstě. Ženu zanechá napospas uprostřed Periferie a děti odvede sebou, aby je prodal Uufthakanům do otroctví.

I když je mu to instinktivně zcela proti chobotům, Warazul si nakonec dvojici malých Talů docela oblíbí. Začne jim říkat Buo a Phaa a používá je jako předsunuté zvědy při přechodu hůře zmapovaných území. Jednou jim ale omylem prozradí, že jejich matku úmyslně opustil uprostřed Periferie. Děti ho ihned přesvědčí, aby jim pomohl jí nalézt. Začíná tak výprava s nejasným koncem.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje