Xaak

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Pro vědce je extrémně těžké určit přesné počty xaaků žijících na Rad'Zaaku, jelikož rozlišit maskování těchto meta-červů od místní flóry není nikterak snadné. Dosud tak bylo objeveno pouze několik desítek jedinců.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: meta-hmyz

Domovský svět: Rad'Zaak

Éra: ? - současnost


4099 Tu vede cucaanský profesor Tcha'ka výzkumnou výpravu xenobotaniků do neprostupných kožolesů Rad'Zaaku s cílem popsat nové druhy zdejšího pestrého rostlinstva. Již brzy se dostaví první úspěch - na blátivých březích líně tekoucí šlemky vědci naleznou gigantický rudý květ patřící doposud neobjevené rostlině. Bližší prozkoumání však stojí nebohého Tcha'ku život. Ten je totiž svým prvním velkým objevem zcela unesen, bohužel však doslova - sotva se dotkne okvětních lístků, z rostliny se vynoří obrovské tesáky, jež ho v mžiku probodnou a vynesou vysoko do vzduchu. Šokovaní kolegové pak už jen sledují, jak zkrvavené tělo přírodovědce mizí v útrobách neznámého organismu. Navzdory tragédii však objev tohoto bizarního tvora znamená pro zbytek vědecké expedice nemalý úspěch.

Nově objevený druh meta-červa je posléze pojmenován xaak (cucaansky květ). Jeho několik metrů dlouhé tělo je po většinu života skryto v bahnitém podloží, kdežto hlavová část připomínající květ rostliny láká kolemjdoucí kořist. Vylučuje přitom specifickou vábivou vůni, která přitáhne oběť přímo k lovci. Xaakové nepohrdnou ničím, co se dostane do jejich dosahu. Zkonzumují jakoukoliv živočišnou potravu, která se k nim přiblíží.

Coraabská xenoZOO Kirtú si ve 4284 Tu za velké peníze objednává odlov xaaka z volné přírody. Navzdory množství utraceného Xotu stráví lovci skoro celé Tu marným pátráním po vhodném exempláři. Při samotném odchytu a převozu pak tento jediný xaak usmrtí hned několik osob. Řediteli největší coraabské xenoZOO pak nezbývá než věřit, že nejnovější přírůstek pavilonu O'Hottar dokáže vloženou investici splatit.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje