Čřept

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
"Až ta opeřená zrůdnost chcípne, budu to slavit celý Tol. Zetanuju se jako rocht!" - Kwail.
(Coraabia Artist: Dimitri Neron)

Rasa: Parakur

Domovský svět: Khalfass

Éra: 4278 Tu - současnost


Čřept je domácím mazlíčkem významného coraabského lichváře Bel Čima. Lichvář ho získal od obchodníka s exotickými zvířaty, který měl problém se splácením. Parakur mu tehdy málem ukousl dva prsty, ale namísto toho, aby Bel Čim malou bestii na místě odstřelil, si ji od obchodníka koupí a již brzy si Čřepta zamiluje. Zvíře se stane nechvalně proslulou součástí jeho podnikání a postupně spořádá bezpočet prstů dlužníků, kteří se opozdí s platbou. Bel Čim tuto mučivou proceduru familiérně označuje jako ""klofík"". Vybranými trofejemi posléze Čřepta okázale krmí při obchodních jednáních. Klienti sledující parakura, kterak chroupe prsty nebohých neplatičů, razantně zvyšují svou platební morálku. Bel Čim dokonce učenlivého Čřepta naučí skřehotat slovo gantha! (platit!)

Parakuři jsou všežravci a v přírodě se živí semeny a drobnými živočichy, ovšem nepohrdnou ani mršinou. Lichvář však Čřepta rozmazluje a dopřává mu speciální khalfasskou směs semen, chlupatých datlí a vybraných poživatelných kousků masa ruuků. Když se Čřeptovi jeho pochoutkám nedostává, spustí ohlušující křik, vypouští trus do všech stran a pokud se k němu někdo přiblíží, snaží se mu vyklovat oči.

Vedle Bel Čima je Čřept klidný a na slovo ho poslouchá, ale lichvářovi sluhové rozmazleného parakura ze srdce nenávidí. Věčně na ně totiž útočí a nejednoho už při krmení zranil. Zašlo to dokonce tak daleko, že jednoho dne sluhové podají hromadnou výpověď. Bel Čim jim nakonec nakoupí ochranné oděvy a o polovinu zvýší plat. Přesto parakur jednoho dne sluhovi jménem Kwail vyklovne prostřední oko.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje