Čmogod

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Je to bestie. Ždímá z tvorů utrpení a hltá jej plnými doušky. Myslím, že jeho smrt si přeje celá C'Ora. - Tsun
(Coraabia Artist: Sam Lamont)

Rasa: Antu

Domovský svět: Coraab

Éra: 4220 Tu - současnost


Tukové laloky otylého Čmogoda byste řezali velmi dlouho, než by váš nůž našel páteř. Brutální boss vymahačského syndikátu B.U.N. začíná svou kariéru coby prostý pořadatel soutěží v pojídání uzených klímanů. Po čase Čmogod zbohatne a od vlády odkoupí několik dosluhujících velkoudíren, aby mohl klímany sám produkovat. Obchod s masovými pochoutkami jej časem omrzí a Čmogod volně přejde na šerý trh skrze kupčení s dluhy. Právě zde se naplno projevuje Čmogodův zlomyslný sadismus. Když mu zákazník nezaplatí, otylý Antu jej nechá bez milosti rozřezat a jeho části rozešle pozůstalým s prosbou o uhrazení dluhu v plné výši. Říká se, že lepší kusy masa si schovává pro unungaiské tanečnice, které si okolo sebe hrdě vydržuje.

Z touhy bezuzdně uspokojovat své potřeby se Čmogod vyvalí do všech koutů Coraabu, přičemž rychle převezme otěže v oboru ilegálního vymahačství. Jeho hrdlořezové mají na svědomí tisíce neplatičů po celém Coraabu. Čmogodova záliba spočívá v dávivé konzumaci kýblů uzených klímanů, při které sleduje zoufalý poslední boj svých obětí těsně před tím, než jej Unungai rozkrájí na kusy.

Kvůli nadměrné obezitě Čmogod postupně přestane chodit. Rozvíjí se jeho silná závislost na rokosovém dýmu, hodně také pije. Většinu času se skrývá v jednom ze svých tajných sídel, ze kterých řídí celý byznys. Na bosse syndikátu B.U.N. je úřady v 4272 Tu vypsána závratná odměna. Po krku mu jdou i ostatní zločinci - Kargando před časem prohlásil, že pro zabití Čmogoda by udělal cokoliv.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje