Kargando

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Zond

Domovský svět: Bau-Zonda

Éra: 4175 Tu - současnost


Pouhé vyslovení tohoto jména vzbudí u většiny obyvatel Coraabu strach a úzkost. Jde totiž o jednoho z nejvlivnějších zločineckých bossů na Coraabu, nechvalně proslulého také svým nesnesitelně zapáchajícím tělem. Běžně nepříjemné zondské pižmo se u starších jedinců této rasy mění ve smradlavý koktejl látek, které u většiny ras vyvolává dávení, vyrážky a štípání v očích. Přitom kožní vosk, jenž je zdrojem tohoto "aromatu", tvoří základ těch nejdražších parfémů v Coraabii. Kargandův život je plný takových paradoxů. Ambiciózní Zond zprvu úzce spolupracuje se Zapraskalem, později krátce naváže spojenectví s protřelým Linem Rezztem. Mocná trojice šéfů podsvětí tvoří soudobý vrcholek evoluční pyramidy zločinnosti na území celého Cor'Ogu.

Kargando je výhradním dodavatelem vzácných substancí do mnoha kosmetických společností včetně traxolské megakorporace Banasau-Kelge. V dosažení tohoto postavení mu pomáhá nejen zondský vosk, ale také brutální metody, kterými zastrašuje svou konkurenci. Když chce cucaanský diplomat Ccord Garoccen zveřejnit jeho nekalé praktiky, Kargando se neštítí ihned nařídit jeho úkladnou vraždu.

Podlá lest vrazí pomyslný klín do kdysi přátelského vztahu Karganda a Zapraskala. Starý Zond pozve Zapraskala k obvyklé partii thu'ku. Těsně před jeho příletem jsou však oba informováni, že jejich společné tajné překladiště na Rybbtu vyhořelo do základů. Oba se domnívají, že za tím je zrada toho druhého. Oba schůzku ruší, aniž by tušili, že jsou obětí manipulace ze strany mazaného Lina Rezzta.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje