Čogol

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: meta-korýš

Domovský svět: Ymef

Éra: ? - současnost


Čogol je jedním z nejnebezpečnějších tvorů rozmanité ymefské fauny. Meta-korýš totiž oplývá mocnou zbraní - do jeho tlamy vyúsťují dva páry leptacích žláz, z nichž dokáže s neuvěřitelnou přesností vystříknout proud bio-kyseliny 9-KUUL do vzdálenosti mnoha desítek metrů. Silná bio-kyselina dokáže způsobit smrtící zranění daleko větším tvorům než je on sám. Čogol je nelítostný predátor, živí se především drobnými živočichy, ovšem nepohrdne ani vybranými ruuckými plemeny. Čogol je jedním z mála tvorů, který s chutí pozře i maso sairuuka. V minulosti byli ochočení čogolové hojně využíváni v brutálních kmenových válkách. Dnes se již sofistikovaná metodika bojového výcviku meta-korýšů z ymefské společnosti nadobro vytratila.

Čogol svou bio-kyselinu schraňuje ve dvojici odolných vaků. Ve kmeni Mongů se traduje, že není obtížnější výzvy než pokusit se tento vak protrhnout. I proto je náročný akt součástí místní obdoby zkoušky dospělosti. Čogol na Ymefu nemá přirozeného nepřítele. Krátkověkost a náchylnost k degenerativním chorobám však drží jejich populaci po tisíce Tu ve stejných číslech.

Na černém trhu má neředěná bio-kyselina 9-KUUL obrovskou hodnotu. Lov čogolů proto není navzdory přísnému zákazu hodnostářů místní rasy Atta-Oko ojedinělou záležitostí. Výpravy za získáním bio-kyseliny ale většinou končí tragicky. Nálezy desítek rozleptaných těl nezkušených dobrodruhů jsou na Ymefu na denním pořádku.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje