Ši-Klikuo

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Ši-Klikuo byl na Coraabu znám coby ""podržtaška"" krásné Menuki. Věřilo se, že se dřív utopí ve vlastních slzách, než se dokáže postavit na vlastní nohy. Jeho třeskutý osud by místní ethanolické štamgasty notně překvapil. (Coraabia Artist: ???)

Rasa: Mogra

Domovský svět: Vestra

Éra: 4237 Tu - současnost


Život pilota magravu Ši-Klikua po boku Menuki je jako jízda na závodní dráze monogravů. Když jeho láska podruhé propadá drogám, Ši-Klikuo neví, jak pokračovat a opustí ji. Zatrpklý a zmatený se vrací na Vestru, kde naverbuje k leteckému sboru ACIDIL, aktivně zapojeného do války proti drogovým kartelům. Předešlé pilotní zkušenosti mu pomůžou projít zkráceným výcvikem a mladý gravec se může vrhnout do akce. Věří, že brzy vyventiluje svou nahromaděnou frustraci. Během služby u sboru si vyslouží označení hahák, protože se po každém zásahu bujaře rozesměje - zdá se, že bojem opravdu žije. Ši-Klikuův svět se však náhle bortí. Mezi jeho kolegy se objevuje šeptanda o pašerácké minulosti. V záchvatu úzkosti proto ukradne vojenský ingar a vyrazí na sebevražednou misi.

Ši-Klikuo se sám vrhne na těžce vyzbrojený konvoj galapků vedený nebezpečným Ušurem Kagalem. V nerovném střetnutí, které se nedá ani nazvat bojem, je Ši-Klikuův ingar okamžitě pacifikován. Welešští galapkové, poplašení náhlým útokem, rychle mění kurz v obavě blížících se posil. Ši-Klikuo tak překvapivě přežívá, ale zůstává uvězněn v nefunkčním stroji, který se zřejmě stane jeho chladným kovovým hrobem.

Ši-Klikuův signál zachytí khoptidští samaritáni, kteří na svých svatých poutích brázdí multivesmír. Než však Ši-Klikua vyzvednou, selže v ingaru podpora života. Z katatonického stavu se pilot dostává jen díky skvělé khoptidské medicíně. Jeho mysl poté nalezne klid. Ve vroucí mecha-víře coby čerstvý vyznavač di-khopové tradice se Ši-Klikuo přidává k horečnatému pátrání po nové mastabě - legendární schránce robo-papežů."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje