Menuki

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Mogra

Domovský svět: Vestru, Kosmopolitní světy

Éra: 4236 Tu - současnost


Menuki Demasand přišla na svět coby třetí dítě správce jedné z těžebních oblastí na Vestru. Její otec byl po dvou synech poněkud zklamán narozením dcery a Menuki je od mala vedena k tomu, aby se stala ženou některého z hornických předáků. Takovou budoucnost si však pro sebe dívka nevysnila. Menuki tedy uplatní svou krásu a svede Ši-Klikua, prostého pilota magravu, převážejícího suroviny mezi Vestru a Aganem. Ze začátku s ním žije, protože nemá kam jít, avšak nakonec se do Ši-Klikua zamiluje. Jelikož se jí nedaří stát se zpěvačkou (což byl vždy její životní sen) propadne Menuki drogám. Ši-Klikuo se stává pašerákem, aby mohl financovat závislost své lásky. Menuki však chce získat pro sebe jeden z jeho šéfů a tak mladí milenci utečou na Coraab.

Na Coraabu se na Menuki konečně usměje štěstí. Zbavuje se závislosti a dostává se do Boi'Suthei, slavného c'orského xenokabaretu. Začíná jako sboristka, ale brzy se vypracuje na jednu z hlavních zpěvaček podniku. Menuki se dvoří čím dál více významných Coraabianů. Mezi její velké obdivovatele patří například Bor Khal, zpěvák Talur Aj či uznávaný módní návrhář Tikaguo.

Sláva však dovede Menuki opět k drogám a její těžká závislost na kerongu ukončí vztah s Ši-Klikuem. Je to právě šaramantní Tikaguo, kdo pomůže Menuki od závislosti a zkázy celé své kariéry. Menuki se však i za jeho zády soukromě schází se svými dalšími obdivovateli. Tikaguovi to zlomí srdce, což paradoxně vyústí v tvorbu jeho dodnes nejoceňovanější módní kolekce známé jako Enefu 5.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje