Žlutka

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Nejstarší známá žlutka jménem Ymi'Charr se dožila rekordních 79 Tu.
(Coraabia Artist: Marissa Rivera)

Rasa: neživý - Káďovka

Domovský svět: Coraab

Éra: Střední Skládka - současnost


Některými kmeny také nazývána wrrnteg (pahýl) nebo tochorra (pulec). Když z kádě vyleze lachto, není to příliš mnoho důvodů k radosti. Když se z nádrže vyplazí žlutka, mezi ostatními neživými zavládne zděšení. Pokroucené zbytky těchto patvorů představují terminální stádium pokročilé genetické degenerace. Drtivá většina žlutek nevydrží déle než několik prvních dnů. Pokud přečkají krizové začátky, čeká je smutný neživot plný opovržení a hanby. Dříve byly stejně jako retardos rovnou zabíjeny, dnes jsou žlutky chráněny striktními zákony. To ovšem příbuzným nebrání v jejich neprodleném vyhoštění z komunity. Zřejmě i díky tomu tvoří žlutky nejpočetnější skupinu mezi c'orskými a min'orskými žebráky.

Žlutky trpí četnými chorobami, jejich závažná postižení se ale projevují především ve vnější morfologii. Těla jsou během dozrávání v reprodukčních kádích rozštěpená či znetvořená do mnohdy groteskní podoby. Jsou známy případy, kdy hejna žebravých žlutek obsahovala jedince, jež nebyli ničím jiným než srostlýma rukama s bezzubými ústy či okem mezi rameny.

V centrálním městě existuje několik chráněných dílen, které žlutkám nabízejí elementární podmínky pro důstojnou existenci. Zároveň ale existuje několik ilegálních sběrných agentur, které žlutky používají jako příměs do masokostních zemědělských krmiv. Pro žlutku je tak jakákoliv nabídka cizí pomoci značnou loterií.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje