CuCaan

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Sago (diskuse | příspěvky)
(Založena nová stránka: V jazyce ''coraabish'' též přezdívaný ''Rongu'Chatta'' (''Levý Břeh''). V dialektu cCak nazývaný ''C'caccC-CkaCaa-AacC'I'' (''Nehasnoucí p...)
Porovnání s novější verzí →

Verze z 8. 2. 2012, 18:14

V jazyce coraabish též přezdívaný Rongu'Chatta (Levý Břeh). V dialektu cCak nazývaný C'caccC-CkaCaa-AacC'I (Nehasnoucí plamen, tklivý, však bdící).

Obsah

Popis

CuCaan je nejvyspělejší a zároveň největší civilizovaný svět Xenozóny. Drtivou část jeho populace tvoří uprchlíci a emigranti z přístrunných oblastí Coraabie.

Svět s vysokým obsahem planetárního kyslíku fascinuje vědce svými jedinečnými biotopy i mnohdy až neuvěřitelnými úkazy. Vyskytují se zde největí známé exempláře meta-hmyzu, kilometrové rostliny rodu bucCca. Také zde byl prokázán jediný doložený výskyt tzv. plasmových bytostí.

Dominantou civilizované části planety je pak město CuCaakh.


Historie

CuCaan je objeven již okolo 905 Tu kosmopolitními xenauty a dlouho je považovaný za tzv. exosvět (svět mimo rámec Coraabie patřící do tzv. Exozóny). Dnes je tento vzdálený kolonizovaný svět považován za plnohodnotnou součást Xenozóny.

Planeta je po objevení dlouhou dobu zájmem nadšených aganských xenologů a postupně zde vzniká několik výzkumných stanic. V 968 Tu se vědečtí pracovníci setkávají s rasou Xo-tcha, která je zprvu vřele přivítá. Následně však mezi oběma zcela odlišnými kulturami vypuknou ostré rozepře - Xo-tcha nakonec téměř všechny xenology vyvraždí. Kosmopolitní světy o CuCaan přestávají projevovat zájem.

V dobách vrcholící války Sedmi Svatých Světů ovšem právě na CuCaan kmitne několik výprav kosmopolitních uprchlíků, jež se bojí, že bude jejich domovina dobyta Qu-Puem. V 1081 Tu přistávají na CuCaanu, ovšem na odvrácené straně planety než jejich předchůdci. Jejich sídliště později poslouží coby základ vzniku obří centropole CuCaakh. Na planetu přilétají noví a noví uprchlíci, CuCaan je totiž ve své době označován za "ostrov tichého míru". Zatímco většinu Coraabie svírají nepokoje, CuCaan stojí netknutě stranou. Místní společnost je velmi liberální, nikde se nekupují pozemky, každý si může zabrat tolik prostoru, kolik zvládne obhospodařit. Okolo 1800 Tu míří zhruba každý pátý emigrant v Coraabii právě na CuCaan.

K osudovému střetu CuCaakhů s Xo-tcha dojde až o mnoho staletí později, kdy obě civilizace po sérii dramatických událostí uzavírají pevné spojenectví, jež zde trvá dodnes.


Populace

CuCaan má dnes okolo 3 850 000 000 obyvatel.

Jeho centropole, město CuCaakh je se svými více než 970 000 000 obyvateli jednou z největších aglomerací v Coraabii. Dalšími významnými městy jsou TiicC Xa-Cra a Gar-oCc-en.

Průmysl

Zajímavosti

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje