Ahúd Snorgal

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Až najdu toho, kdo stojí za smrtí Ahúda, bude to jeho nejhorší okamžik v životě! - Sonar
(Coraabia Artist: Nikolay Yeliseyev)

Rasa: Mogra

Domovský svět: Agan, Kosmopolitní světy

Éra: 4102 Tu - 4227 Tu


Uznávaný aganský vědec a myslitel, spoluzakladatel vládního výzkumného ústavu G.O.P. Ahúd od dětství projevoval mimořádnou inteligenci a talent pro pochopení skutečností okolo sebe. Vždy z něj vyzařovala pozitivní nálada, kolegové si spolupráci s ním nemohli vynachválit. Snorgal byl empatický člověk a osvícený pacifista, který se snažil věci řešit racionálně a bez zbytečných emocí. Jeho kmenovými obory byla energenetika a vývojové anomálie. Za intenzivní výzkum v tomto odvětví byl na sklonku života oceněn čestným xotovým diplomem akademie DaruDar. Výzkumný ústav G.O.P. byl za jeho působení svébytným ostrůvkem nezávislosti a pokroku. Snorgal pro svou práci vždy dokázal sehnat prostředky, kde bylo třeba – ať už šlo o waalkwackou vládu nebo soukromé korporace.

Za stinnou stránku Ahúdova života lze považovat utajovanou spolupráci s ri-daskými army. Snorgal jim výměnou za nemalý obnos poskytl chemikálie, ze kterých lze vyrobit smrtící biologické zbraně. Při pozdější obhajobě argumentoval tím, že získané prostředky investoval do boje proti degenerativním chorobám. Prodané substance naštěstí nebyly na Ri-Dasu nikdy použity.

Ahúd zemřel přirozenou smrtí v požehnaném věku 125 Tu. Jeho adoptivní svěřenec Sonar si ale dodnes myslí, že za pěstounovou smrtí stojí určité zájmové skupiny ve vědeckých kruzích. Snorgal byl údajně na prahu revolučního objevu, který by změnil pohled na genezi živých bytostí, svou práci ovšem nestihl dokončit. Logy, dokumentující jeho poslední práci, se po jeho smrti nenašly.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje