Sonar

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Ligan Sonar by Andrée Wallin.jpg
Sonar - podivná hříčka přírody. Jak dokáže antropomorfní tvor vyvolat zemětřesení? O teorii energenetických chyb se dodnes vedou vášnivé diskuse.
(Coraabia Artist: Andrée Wallin)

Rasa: Ekhro

Domovský svět: Agan, Kosmopolitní světy

Éra: 4214 Tu - současnost


Když se mladému páru ekhroských imigrantů narodil syn, byla to radostná událost. Velice brzy se ale zjistilo, že dítě je hluchoněmé a ochrnuté od pasu dolů. Chlapci byl zjištěn Lonkův syndrom a musel podstoupit sérii vyšetření. Nemálo svědků v jeho blízkosti cítilo slabé otřesy či slyšelo slabé hvízdání v uších. První sonický třesk na sebe nenechal dlouho čekat. Když z trosek dětské nemocnice záchranáři vyprostili bezvládné tělo, média psala o zázračném přežití postiženého chlapce. Expertíza vedla k závěru, že pod budovou došlo k vzácnému seismickému úkazu. Této teorii věřili všichni kromě Ahúda Snorgala. Ten později prokázal, že otřesy způsobil chlapec sám. Ujal se ho a objevil v něm energenetickou chybu. Ahúd se stal Sonarovým adoptivním otcem.

Když starý Snorgal zemřel, chlapec měl za sebou dlouholetý výcvik plný meditací a zklidňujících technik, jež měly jeho neřízené výrony energie potlačovat. Smrt pěstouna ale nesl jen velice těžce, další zničující otřes na sebe nenechal dlouho čekat. Sonar při něm zničil velkou část Ahúdova vědeckého ústavu. V sutinách zemřelo mnoho tvorů. Tehdy si pro Sonara přišla Liga.

Vědci v čele s Qukkkem sestrojili Sonarovi mecha-tělo, díky kterému může chodit a také směřovat destruktivní výtrysky energie pouze určitým směrem a ne do všech stran jako dříve. Sonar díky předchozím katastrofám splácí velký dluh společnosti svým maximálním nasazením v boji proti zločinu. V soukromí jde o těžkého ethanolika a psychotického ztroskotance.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje