Akta-untak

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
""Nikdy neryj svá tajemství do dřeva!"" - annorské pořekadlo.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Dendro

Domovský svět: Annor

Éra: první zmínky okolo 200 Tu


Akta-untak (doslova ""mluvící dřevo"") je slepou vývojovou linií annorských Dendrů, adaptabilních meta-dřevin. Prostředí větrných plání, kde se vyvine, je specifické přítomností obřích ruuků, kteří při značení teritoria porážejí všechny stromy v okolí. Jelikož by ani ten nejrychlejší Dendro běsnícímu ruukovi neutekl, annorští Akta-untaci (na rozdíl od svých xaoských bratranců) nechodí a vydávají se zcela odlišným vývojovým směrem. Naučí se emulovat zvuky, které v jejich okolí zazní. Navíc ze všeho nejvíc připomínají vetchou soušku - když se v jejich blízkosti objeví ruuk hledající teritorium, Akta-untaci odposlechnou jeho zvuky a sborově je zreprodukují, čímž ruuk dojde k závěru, že toto teritorium je již obsazené a vydá se zkusit štěstí jinam.

Právě schopnost reprodukovat zvuky, která jim skýtá výhodu v obraně proti ruukův, přivádí dendroský rod Akta-untak téměř k vyhynutí. Když je kolem 200 Tu objevuje inteligentní annorská populace, nebozí Dendrové se stávají žádanou komunitou během svátku zamilovaných přezdívaném ""Par-untak"" - Annoři z nich vyrábějí leštěné dřevěné krabičky, jež přehrávají annorským ženám láskyplná vyznání.

V 1831 Tu ank-annorský dóže plánuje vraždu Annha a převzetí moci. Ke své smůle předává příkazy najatému vrahovi v přítomnosti nenápadného Dendra. Ten je následně rozhlásí úplně všem, zrádce je popraven a svrchovanost Annhů zachována. Následný návrh na zařazení Dendra do rodinného znaku ale Annh odmítá - zetlelý kus dřeva se mu nezdá jako dostatečně důstojný motiv.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje