Aku-bot

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Zběsilá rychlost Aku-botů je jasnou paralelou ke coraabskému cechu L.O.P.P. - oba se po hlavě řítí do blitka. - ironický posudek sub-portéra Žumpič!
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: Coraab

Éra: 4217 Tu - současnost


Za zrodem série Aku stojí poptávka Planetárních kopů po specializované jednotce schopné zachraňovat rukojmí, čímž by se kopové vymanili z podřízenosti specializovaným zásahovým útvarům InSboru. Každý bot řady Aku je vybaven výkonným akcelerátorem, který umožňuje krátkodobě dosáhnout závratné rychlosti - při záchraně rukojmích totiž může každá ztracená vteřina vést k tragédii. Neskutečné zrychlení je přitom zcela nehlučné díky akustickému štítu a pokročilý gyrostabilizátor umožňuje bleskové změny směru pohybu. Bot navíc dokáže zrychlení využít i jako zbraň. S vypnutým štítem dokáže způsobit rázovou sonickou vlnu schopnou omráčit všechny živé v místnosti. I přes počáteční nezdary se Aku-boti brzy stali součástí kopských složek.

Navzdory rapidnímu snížení psychických i fyzických škod na rukojmích se Aku-boti dostávají do povědomí veřejnosti až ve chvíli, kdy jeden z botů nechtěně připraví o život talské dítě. Drobná závada interware, která děti řadila do stejné kategorie jako domácí mazlíčky a tedy jejich oběť spadala do schválených řešení situace, byla botery L.O.P.P.u umně zamaskována, což zachránilo Aku-botovu existenci.

Pošramocené renomé Aku-botům přinesl až nečekaný střet hlídky kopů s těžce vyzbrojenou skupinou teroristů z extremistického hnutí Aro-O'ra. Hlídka s sebou naštěstí měla dva Aku-boty v testovacím režimu a schopného velitele. Duchapřítomný Ha'Kop Dubh botům nařídil útočníky odzbrojit a ti tak učinili s překvapivou efektivitou a rychlostí. Bohužel však teroristům vytrhali zbraně společně s jejich rukama.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje