Annh Calephar

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
""Z rozmilého děcka vyrostl krutý a nelítostný muž. Připravil se o svědomí, avšak nás připravil o vše."" - dobový kronikář
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Annor

Domovský svět: Annor

Éra: 2309 Tu - 2381 Tu


Annh Calephar převzal vládu po svém otci, Annhovi Carhanovi, megalomanském tyranovi, jehož okázalý přepych a zločiny páchané s podporou vojenské šlechty vedly až k jeho úkladné vraždě. Calephar byl zprvu přesným opakem svého otce. Dobrosrdečný a skromný, zato nesmiřitelný nepřítel vojenské šlechty, jíž odebral veškeré tituly. To vedlo k povstání 2374 Tu v čele s jeho mladším bratrem Annh Ceronem. Následnou občanskou válku sice Calephar vyhrál, ale za cenu těžkých ztrát. Než se země stačila vzpamatovat, přišla katastrofální sucha. Ta postihla také znepřátelené baiánské kmeny, které zaútočily na Annor. Dlouhá a krvavá válka vedla až k postupnému rozvrácení říše. Dobové prameny tvrdí, že právě v těchto krušných dobách Annh Calephar zešílel.

Calepharův chmurný konec zná na Annoru každý. Vládce byl zmasakrován svým tuonnským domácím mazlíčkem a na jeho místo nastoupil Calepharův syn Calreth, který byl v té době ještě dítě. Regentem byl jmenován ctižádostivý dóže Murar. Ten už vládu nepředal. V 2384 Tu, kdy Calreth dospěl, Murar vyhlásil Ankskou dóžecí republiku a oficiálně tak ukončil 1500 Tu trvající říši.

Legendy o konci Druhé annorské říše neopomínají symbol annhské vlády, bodec Annha Annora, s jehož pomocí zemi sjednotil. Legenda praví, že dokud kopí bude v celku, Annorská říše bude trvat. Když v 2376 Tu Calephar porazil svého bratra Cerona, údajně mu proklál slavným bodcem srdce, načež se bodec zlomil. Žádný kovář jej pak nedokázal scelit. Moudří věděli, že říše Annhů je u konce.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje