Balú

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Potha'Pol 3 je velmi drahá zbraň, užívaná především elitními jednotkami InSboru. Je-li plně nabitá, dokáže vyřadit z provozu i armádního Qu-bota.
(Coraabia Artist: Steve Hamilton)

Rasa: Uufthaka

Domovský svět: Coraab

Éra: 4225 Tu - současnost


Botolovci se na Coraabu těší slušné oblibě, a to především pro svou diskrétnost a dostupné ceny. Nutnost zásahu vládních derobotizátorů jde totiž ruku v ruce s vysokou pokutou a úředním popotahováním. Obzvlášť oblíbený je pak uufthakanský lovec Balú, který majitelům odevzdává jejich ztracené boty v provozuschopném stavu. Balú přitom pracuje nejen šetrně, ale i rychle. Jediný problém, se kterým se při výkonu své práce střetává, souvisí s jeho uufthakanským původem. Mnohdy se stane, že jej kvůli zaběhlým stereotypům zákazníci považují za námezdního hrdlořeza, kterému nebude dělat problém i nějaká ta špinavá práce. Balú však pokaždé zdvořile odmítne s tím, že se bytostně štítí násilí. Jak sám s oblibou říká: "když teče mazivo, nikoho to nebolí".

Na každý lov si Balú bere dvě věci - speciálně upravený armádní model Potha'Pol 3, mohutné zbraně, vysílající znehybňující EMP pulsy, a ručně pletený šál od jedné ze svých dcer. Balú je hrdým otcem-samoživitelem, kromě čtyř vlastních dětí má ještě sedm adoptovaných. Mezi Uufthakanci se mu s nadsázkou přezdívá táto-bot, snad proto, že je sám schopen zaopatřit toliko početnou rodinu.

Balú je férový lovec, který dává svým obětem šanci. Loveným botům vyšle signál o tom, že je sleduje a nabídne jim, aby se vzdali. Když jej však Tengo ze Zapraskalovy bandy donutí ulovit živou oběť, tento luxus si nemůže dovolit. Svému svědomí tehdy uleví tak, že svázanému Ugzemu podstrčí rezonanční nůž. Ten si sice vykloubí rameno, aby se osvobodil, ale nakonec se mu díky Balúovi podaří uprchnout.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje