Tengo

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Tengo - šaramantní Uufthakan ze staré školy.
(Coraabia Artist: Steve Hamilton)

Rasa: Uufthaka

Domovský svět: Coraab

Éra: 4220 Tu - současnost


Další ze členů obávané Zapraskalovy bandy. Tengo je staromilský a zásadový, své oběti usmrcuje rychle a pokud možno bez okázalého odtrhávání končetin či ohryzávání přebývajících částí těla, jako to dělají jeho méně intelektuálně obdaření kolegové Haďák a Skreťák. Tengo má charakter. Potrpí si na slušné oblečení, používá příbor, každý den Šera jezdí povečeřet s příbuznými. Mladý Uufthakan nedá dopustit na svou Belizee, jak familiérně označuje dvoukomorový kolt, jež si nechal vyrobit na zakázku v dalekém Khalfassu. Belizee je složena pouze z pseudo-keramických kompozitů a prakticky nejde zjistit detektory. Říká se, že si ji Tengo bere i do parní lázně či na operační sál. Budiž mu k dobru, že z ní střílí jen tehdy, je-li to nezbytně nutné.

Tengo dříve působil coby ostrostřelec v xenocirku Šaašox. Tam se naučil všechny známé finty, které dnes uplatňuje v praxi - s tím rozdílem, že terče vyměnil za Zapraskalovy odpůrce. Vedení Šaašoxu kdysi zjistilo, že je Tengo okrádá na tržbách. Cirkusáci jej pod pohrůžkou smrti z podniku vyhostili a doživotně mu zakázali vstup.

Tengo ve skrytu duše hluboce opovrhuje zbylými členy Zapraskalovy bandy s výjimkou šéfa a jeho pobočníka Iel-Kaina. Kdyby mohl, zbavil by se těch haďáko-skreťákovských rochtů jednou provždy a přivedl by do bandy své muže, šikovné Uufthakany, jako je třeba bratranec Mikron. Vedení ale o těchto věcech nechce ani slyšet - tupci se na tu nejšpinavější práci hodí nejvíc.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje